Yamaha A-S 2200

Stereofonní zesilovač 2 x 90 W, gramo vstup MM / MC, XLR
Kód produktu: A-S2200
Výrobce: Yamaha
Záruka:3 roky
Dostupnost: do 30 dnů
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
89 990,00 Kč
ks

Popis produktu Yamaha A-S 2200

Pokročilé originální zesilovací obvody a eliminace ztráty signálu – výsledkem je opravdu emocionální a dynamický zvuk. Toto je špičkový integrovaný zesilovač, který spojuje zvukové dědictví společnosti Yamaha a nejnovější vývoj na cestě za bohatou muzikálností.

 

 

Integrovaný stereofonní zesilovač A-S 2200 se zrodil ze snahy nabídnout Hi-Fi přístroj s vynikající muzikalitou – takový zesilovač, který může vytvořit pouze jeden z předních světových výrobců hudebních nástrojů, společnost Yamaha. Model A-S 2200 obsahuje prvotřídní originální zesilovací obvody a nabízí pevné, hluboké basy vynikající kvality, což představuje nepostradatelný základ při dosahování zvuku s bohatou muzikálností. Zesilovač nabízí dostatečnou kapacitu výkonu a umožňuje vám tak v hudbě plně vychutnat její dynamiku i emoce. Má také decentně podsvětlené ručkové ukazatele výstupního výkonu, díky kterým si budete moci hudbu užívat i očima. Chtěli jsme vám přinést optimální zesilovač, který by vás maximálním způsobem naplňoval radostí z hudby – a to se nám také povedlo.

 

 

Plovoucí symetrické výkonové stupně zesilovače s tranzistory MOSFET

Základní konstrukce výkonových stupňů zesilovače využívá jedinečnou technologii plovoucího plně symetrického výkonového zesilovače společnosti Yamaha. Díky zdvojnásobení počtu elektronických prvků a jejich přesně zrcadlově symetrickému zpracování procházejícího rozdílového signálu (odděleně signálu kladné polarity a odděleně signálu záporné polarity) se současným naprostým oddělením obvodu NFB (negativní zpětné vazby) a zdroje napájení vzniká dokonale odrušený symetrický push-pull provoz výstupních stupňů. Naprosté oddělení všech obvodů výkonových stupňů zesilovače od uzemnění odstraňuje veškeré negativní vlivy výkyvů napětí nebo rušení zemními smyčkami. Výstupní prvky navíc sestávají z tranzistorů MOSFET, které zvuku dodávají teplý a přirozený charakter. Využití pečlivě spárovaných tranzistorů MOSFET, které mají zcela identické vlastnosti na plusové i mínusové straně přenosové cesty, dále přispívá k ideálu naprosto symetrické konstrukce, jež odstraňuje odchylky v kvalitě zvuku způsobené rušivými signály - jedná se o důležitou vlastnost typickou pro plovoucí symetrické výkonové stupně. Výsledkem je zvuk s vynikajícím odstupem signálu od šumu a dokonale definovaným zvukovým polem.

 

Symetrický přenos signálu a nízká impedance na všech stupních spolu s plně diskrétní konfigurací zesilovače

Model A-S 2200 využívá plně diskrétní konfigurace (jakostní samostatné elektronické součástky a párované tranzistory zaručují výrazně vyšší zvukovou kvalitu než běžně používané integrované obvody v levnějších konstrukcích) a funkci automatického přepnutí na přímou signálovou cestu (regulátory basů, výšek a vyvážení v nulové poloze) pro naprosté oddělení obvodů tónových korekcí od cesty signálu. Nejenže tak dochází ke zlepšení frekvenčního průběhu, také se tak zlepšuje rychlost přeběhu a čistota signálu. Výsledkem je živější reprodukce s vysokým rozsahem, bohatostí zvuku a plynulostí. Obvody přenosu signálu a zesílení nabízejí plně symetrický přenos signálu pro naprosto nerušený provoz, a to i u obvodů ovládacího předzesilovače. Ztráty signálu při přenosu byly výrazně omezeny využitím spojů se šroubovými spojkami a silných kabelů při propojení jednotky předzesilovače a jednotky výkonového zesilovače, což je pro přenos signálu zásadní, a při propojení výkonového zesilovacího stupně s reproduktorovými terminály. Došlo tak ke zvýšení kapacity přenosu a zlepšení činitele tlumení – výsledkem je snadné ovládání i náročných reprosoustav, živá a silná reprodukce basových tónů.

 

Elektronické ovládání hlasitosti vysoké kvality pro optimální zvuk

Využili jsme ovládání hlasitosti vysoké kvality speciálně navržené společností New Japan Radio Co. Ltd., které sestává ze sestavy přesných metalických rezistorů, které jsou dle nastavení knoflíku hlasitosti vřazovány do signálové cesty. To umožňuje dosažení naprosto přesného souběhu hlasitosti pro oba kanály, zlepšení odstupu nežádoucích přeslechů a zachování čistoty přenášeného signálu. Výsledný zvuk je tak dokonale průzračný včetně velice rychlé odezvy na prudké dynamické změny hudebního signálu. Systém tónových korekcí navíc využívá metody trojího paralelního vedení signálu, která minimalizuje nešvary typické pro metody ovládání korekcí založené na jedné signálové cestě. Obvody korekcí basů a výšek využívají jednoduché konstrukce, u které není využit NFB předzesilovač, a korekční prvky jsou přímo fixovány v samostatných oddělených signálových cestách - to vše zajišťuje výjimečně čistou reprodukci zvuku i při použití regulátorů korekcí a vynikající odezvu na změny audio signálu. V nulové poloze ovladačů korekcí dochází k automatickému přemostění obvodu korekcí přepínacím relé a signál je přenášen nejkratší možnou cestou přímo do předzesilovacího stupně s diskrétní konfigurací.

 

Zdroj napájení s vysokou kapacitou zajišťuje energický a dynamický zvuk s rychlou odezvou

Model A-S 2200 využívá velkoryse dimenzovaný 625 VA(!) toroidní napájecí transformátor, který byl pečlivě přizpůsoben tak, aby byl s šasi přístroje dokonale kompatibilní. Kombinací čtyř velkokapacitních filtračních kondenzátorů s uhlíkovým pouzdrem bylo dosaženo energického zvuku i za vysokých hlasitostí – takový zvuk vám nabídne jen model A-S 2200. Protože je navíc řídící předzesilovač vybaven dvanácti lokálními stabilizátory napětí, které zabraňují zhoršování kvality napájení způsobenému proudovými fluktuacemi, je dosaženo čistého a stabilního napájení. Toroidní transformátor je navíc do šasi namontován v přídavném zpevňujícím mosazném rámu, který omezuje vnitřní vibrace a přispívá tak k tichému chodu přístroje.

 

Symetrická mechanická konstrukce pro dosažení ideální stereofonní reprodukce

Pravolevá symetrická konstrukce šasi s napájecím zdrojem umístěným uprostřed a bloky výkonových zesilovačů na bocích umožňuje lepší elektromagnetické odstínění levého a pravého kanálu, což je nutné pro správnou stereofonní reprodukci a zároveň pro ideální rozložení hmotnosti. Díky svému přídavnému vyztužení pomocí středového mosazného rámu, který se táhne od přední po zadní stěnu přístroje, a speciálně vyrobeným antivibračním nožkám má model A-S 2200 vynikající mechanickou tuhost a stabilitu, která dramaticky snižuje vliv externích vibrací na kvalitu zvuku.

 

MM / MC gramofonový předzesilovač s diskrétní konfigurací

Zabudovaný gramofonový předzesilovač sestává z hlavního předzesilovače a z korekčního předzesilovače, přičemž obě součásti se vyznačují diskrétní konfigurací. Toto řešení zajišťuje bohatý zvuk s výraznou muzikálností při přehrávání vinylových desek přenoskami MM i MC.

 

Sluchátkový zesilovač s plně diskrétní konfigurací

Praktická výbava obsahuje rovněž vysoce kvalitní sluchátkový zesilovač s plně diskrétní konfigurací, který zajišťuje dostatečný výkon a optimální impedanční přizpůsobení. Zahrnuje i specializovanou funkci doladění výstupní úrovně, která reaguje na různé zátěžové impedance. Dokonalou kvalitu zvuku, kterou nabízí zesilovač Yamaha A-S 2200, si tak můžete vychutnat i při poslechu pomocí sluchátek.

 

Ukazatele úrovně signálu vizuálně odrážejí dynamiku hudby

Ve středu čelního panelu se nacházejí ukazatele vybuzení, díky kterým si můžete hudbu užívat i po vizuální stránce. Pohyby ruček jsou velice rychlé a přesné. Ukazatele jsou decentně podsvíceny pomocí LED a mají tak příjemně teplý lampový vzhled. Ukazatele lze kromě klasického VU metru přepnout na indikátor špičkového vybuzení, mezi oběma variantami lze přepínat podle potřeb uživatele. Okno ukazatelů je do panelu přesně zasazeno – je zcela ploché a bez mezer a přispívá tak k elegantnímu a krásnému vzhledu přístroje.

 

Originální reproduktorové terminály kombinují snadné používání s vysokou kvalitou zvuku

Naše úzkostlivá posedlost kvalitou se projevuje i u reproduktorových terminálů, které představují poslední a zásadní článek v audio řetězci celého zesilovače. Šroubovací terminály s originálně navrženými rukojeťmi jsou vyrobeny z čisté mosazi a umožňují tak bezpečné připojení bez omezení kvality zvuku. Ergonomické tvarování terminálů odpovídá lidským prstům – nejenže krásně vypadají, ale také se snadno otáčí a s minimální snahou je lze pevně dotáhnout. Jsou také kompatibilní s konektory využívajícími banánkové zástrčky.

 

Elegantní design s luxusními bočnicemi z pravého dřeva

Vytříbený design a konstrukce modelu A-S 2200 odráží oddanost společnosti Yamaha dokonalému řemeslnému zpracování a umění – společnost zde čerpá ze svých dlouholetých zkušeností z výroby špičkových hudebních nástrojů, které ji proslavily po celém světě. Kovový čelní panel a boční dřevěné panely byly krásně propojeny mistrným využitím pokročilých technologií zpracování. Jako voliče a ovladače tónu jsou navíc použity strojově opracované hliníkové ovládací prvky, které nabízejí jemně pískovanou povrchovou úpravu, jež je velice příjemná na dotek.

 

Přehledný dálkový ovladač v dokonalém provedení

Dodávaný dálkový ovladač je vyrobený ve stejném designu jako přední hliníkový panel samotného zesilovače. Nabízí přehledné intuitivní rozložení tlačítek v nádherné kovové textuře. Kromě základního nastavování hlasitosti a přepínání vstupů zesilovače A-S 2200 jej lze použít i k ovládání kompatibilních CD přehrávačů Yamaha.

 

 

Základní charakteristika Yamaha A-S 2200:

 

Technické údaje

 • Vysoký výkon: 2 x 90 W do 8 ohm; 2 x 150 W do 4 ohm @ 20 Hz - 20 kHz, při THD nižším než 0,07%
 • Přímá, symetrická konstrukce od vstupu po výstup
 • Plně symetrický přenos signálu
 • Bezvazební symetrický výkonový zesilovač
 • Plně symetrický předzesilovač
 • Symetrické připojení vstupů XLR
 • Regulátory basů, výšek, vyvážení a hlasitosti
 • Oddělená napájecí část se stabilizátorem proudu a napětí
 • Oddělený sluchátkový zesilovač vhodný také pro sluchátka s nízkou impedancí
 • Oddělený vysoce kvalitní gramofonový předzesilovač MM / MC
 • Výstup pro dva páry reproduktorů
 • Speciální antivibrační dvojdílná konstrukce nožiček
 • Dálkový ovladač

 

Provedení a rozměry

 • Kovový čelní panel, dřevěné bočnice
 • Barevné provedení:
     - stříbrné (bočnice černý lak)
     - černé (bočnice černý lak)
 • Rozměry (V x Š x H): 157 x 435 x 463 mm
 • Hmotnost: 22.7 kg
 • Příkon (maximální při plném vybuzení obou kanálů): 350 W, (volnoběh): 80 W, (vypnuto): 0 W

Fotogalerie produktu Yamaha A-S 2200

Porovnání produktu Yamaha A-S 2200


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Yamaha A-S 2200

Novo

"Prožil jsem mnoho hodin poslechu a testování s tímto příjemným zesilovačem, ale prožil jsem mnohem víc unešen svou hudbou. Jedná se o skvěle vyhlížející, solidně postavený integrovaný zesilovač, který hraje způsobem, že chcete poslouchat stále další a další nahrávky. Yamaha A-S 2100 je nejen skvělý integrovaný zesilovač, ale i brána k hudebnímu potěšení."

 

 

HiFi Voice

"Nová série S 2100 od Yamahy je úžasně přesvědčivá. Nese v sobě nezpochybnitelně high-endovou charakteristiku, je nádherně zpracovaná, má sice strohý, ale přesto promyšlený design a bohatou výbavu. Je neuvěřitelně pozitivní a potěšující, dokonce osvěžující, potkat finančně ještě dostupný komponent, který hraje skvěle a i když vyšší patra high-endu nabízí více klidu, komplexnější přednes, ještě více jistoty, ještě o něco větší porci detailů nebo větší důraz, už zde jsem v kategorii, kdy vlastně nic neschází. Tohle je prostě high-end pro každého a je to bez přehánění výjimečná nabídka. Pointa je v tom, že Yamaha A-S 2100 je prostě a jednoduše skvělý zesilovač, s nímž je radost být."

 

 

Audio

"Zvuk tohoto systému až překypuje informacemi a zároveň si udržuje vzrušení, proudící z hudby. Emoce však začínají již v okamžiku, kdy uvidíte tyto přístroje na vlastní oči. Potom už je chcete jenom vlastnit…."

© 1991 - 2023 EXCELIA HIFI

nahoru ^