Mark Levinson № 512

Referenční CD / SACD přehrávač
Kód produktu: 512
Výrobce: Mark Levinson
Záruka:3 roky
Dostupnost: do 30 dnů
Doprava:zdarma
392 000,00 Kč
ks

Popis produktu Mark Levinson № 512

NOVÁ ÚROVEŇ REALISMU

№ 512 je první přehrávač Mark Levinson® schopný výborného audio CD (SACD™) přehrávání, pozvedá zaznamenaný zvuk k nové úrovni realismu pro zvýšený posluchačský požitek. Přehrává stereofonní SACD stopu, stereofonní CD stopu na "hybridních" SACD audio nosičích a tradiční CD. Přehrávač je navržen pro využití ve špičkových hudebních systémech. № 512 může být připojen přímo k jednomu nebo vícero koncovým výkonovým zesilovačům, nebo k předzesilovači u vícezdrojového systému. Jako všechny produkty Mark Levinson, byl № 512 speciálně zkonstruovaný pro výjimečnou zvukovou kvalitu.

 

O Super Audio CD

Po více než dvě desetiletí je kompaktní disk (CD) celosvětově považován za nejdostupnější nosič pro přehrávání hudby, ale mnoho audiofilů si bylo zároveň od začátku vědomo nedostatků tohoto formátu. Když porovnáme původní CD s jejich současnými analogovými protějšky, je zřejmé, že zvuk, který produkovaly, byl tvrdý a ostrý.

 

Za léta se však kvalita designu i konstrukce přehrávačů zdokonalily, čímž se zdokonalila i kvalita zvuku. Nicméně, jak umělci začali produkovat lépe znějící CD a výrobci přicházeli s lépe znějícími přehrávači, na vzorkovací frekvenci CD formátu (rychlost digitální přeměny signálu) a délku slova (počet datových bitů představující zvukovou vlnu) se začalo nahlížet jako na absolutní překážky v dalším možném vývoji. Svázány vzorkovací frekvencí, kdysi působivý frekvenční rozsah a dynamika tohoto uznávaného CD začaly být limitující.

 

Sony Corporation a Philips Electronics, společnosti, které společně vytvořili formát CD, své síly spojily znovu, aby mohly dát vzniknout Super Audio CD. Ačkoliv vzhledem velmi blízce připomínají CD nosiče, Super Audio CD jsou zcela rozdílné. Dokáží zakódovat zvuk v Direct Stream Digital™ (DSD) formátu při vzorkovací frekvenci 2.8224 MHz a jedno-bitové délce slova – v porovnání s frekvencí 44.1 kHz a 16-ti bitům délky slova pro běžná CD. I přes tento rozdíl v délce slova má formát SACD bitový rozsah, což je čtyřikrát více než u porovnávaného CD. Toto navýšení dat umožňuje formátu SACD dosáhnout významně většího dynamického rozpětí a širší frekvenční odezvy. Ve své podstatě jsou Super Audio CD schopna přenést celý dynamický rozsah živé hudby, což je 120 dB oproti 96 dB u klasických CD, stejně jako rozšířenou frekvenční odezvu až ~100 kHz oproti pouhým ~23 kHz u CD. Formát SACD dokáže kompletněji zachytit hudební výkon a posluchače tak hlouběji vtáhnout do hudebního zážitku.

 

Jde o načasování

Konstruktéři audio techniky vědí, že jitter – nežádoucí časová odchylka digitálního signálu – může mít význačně škodlivý dopad na kvalitu zvuku. V závažných případech může tato chyba způsobit, že přehrávače během hudby vydávají hlasitá lupnutí, která okamžitě ukončí jakoukoliv iluzi živého představení. Ale i malé množství této nestability lze slyšet a v jisté míře se nachází v každém digitálním zařízení. Způsob, jakým se tento jev zvládá či minimalizuje se velmi různí.

 

Pro model № 512 konstruktéři značky Mark Levinson vyvinuli svou vlastní patentovanou (a velmi chytrou) technologii, která tomuto jevu zabraňuje tím, že využívá vyrovnávací paměť a DDS (Direct Digital Synthesis) okruh. Poté, co se digitální stream přenosem načte a rozkóduje, je zaslán do paměťové banky, ve které je dočasně uložen. DDS okruh pak výstup z paměťové banky přesně načasuje. Tím, že se mezi přenos přehrávače a ostatní části digitálního systému obvodů umístí vyrovnávací paměť a přečasuje se signál, se účinně odstraní jakákoliv odchylka daná přenosem digitálního signálu. Tímto je zajištěno to, že jitter se udržuje na minimu a k ovládání vnitřního načasování digitálních signálů postačí pouze jedny řídící hodiny.

 

Proces konverze digitálního signálu na analogový

Stěžejním elementem při návrhu jakéhokoliv digitálního zařízení je proces přeměny digitálního signálu na analogový (D/A konverze). CD / SACD přehrávač № 512 k tomuto využívá vysoce kvalitní 24-bitové D/A převodníky, a to v diferenciálním či duálním modu. Jinými slovy, každý kanál místo jednoho D/A konvertoru zaměstnává dva. Jedná se o nákladnější konstrukční řešení, ale na oplátku přináší výrazně lepší poměr signál-šum a dynamické rozpětí a díky tomu vytěží více z přehrávané hudby. Navíc, samotné D/A převodníky jsou vybaveny tak, aby dokázaly převést zakódovanou DSD nahrávku ze Super Audio CD nosičů v původním formátu, přičemž nedochází k žádnému snížení kvality zvuku, která může být způsobena přeměnou signálu při využití konvertorů, které nedokáží fungovat na bázi technologie DSD. Vyhnutí se tomuto kroku přináší takový analogový výstup, jenž mnohem více kvalitou odpovídá původnímu signálu na disku.

 

Konstrukce detailně

Přehrávač № 512 má dva oddělené elektrické napájecí zdroje, na zakázku navržené, vysoce kvalitní toroidní transformátory, čímž zachovává čistotu audio výstupu. Jeden napájecí zdroj je určen pro digitální systém obvodů, druhý pro analogový. Využívání dvou zcela oddělených zdrojů u jemných analogových okruhů bezpečně vylučuje výskyt jakéhokoliv šumu či rušení tvořeného digitálními okruhy, což by mělo neblahý vliv na kvalitu zvukového signálu. Konstruktéři Mark Levinson také zcela uzavřeli analogovou desku s výstupy do odděleného kovového pododdílu a od ní fyzicky umístili ve své podstatě rušivé komponenty co nejdále. Analogový signál je k dispozici na symetrických či nesymetrických výstupech. Pro zaslání PCM digitálních signálů z konvenčních CD do jiných zařízení existují také AES a S/PDIF digitální výstupy. Dále ještě model № 512 využívá pro větší odolnost kovovou konstrukci čtecí mechaniky.

 

Možnosti ovládání a celého systému

Tento výrobek byl navržen pro použití v systémech, kde jej lze připojit k předzesilovači, či přímo k výkonovému zesilovači / zesilovačům, pokud se jedná o jediný systémový zdroj. Ačkoliv takovéto přímé propojení neposkytuje výhodu přepínání zdrojů, které nabízí většina předzesilovačů, eliminuje jeden komponent (a tím i možnou degradaci, kterou může způsobit) na cestě signálu. Součástí je vysoce odolný, kovový, IR dálkový ovladač, který poskytuje ucelený doplněk ovládání. Přehrávač № 512 má ještě další možnosti ovládání, včetně RS-232, Link2 a MLNet. RS-232 je kompatibilní i s ovladači od jiných výrobků, jako jsou ty od Crestron Electronics, Inc. A možnosti dané technologiemi Link2 and MLNet usnadňují komunikaci s ostatními produkty kompatibilními se značkou Mark Levinson.

 

Další prvenství Mark Levinson

Model № 512 je prvním specializovaným přístrojem na přehrávání záznamů s vysokým rozlišením, který nese jméno Mark Levinson. Vedle toho, že odhaluje ohromující dynamičnost formátu SACD, tento model je navržen tak, aby z Vaší současné sbírky CD dostal to nejlepší. Je nade vší pochybnost, že CD / SACD přehrávač jménem № 512 otevírá nový svět potěšení z poslechu.

 

Technická specifikace:

 • Výstupy: symetrický analogový XLR stereo výstup, analogový RCA stereo výstup, digitální AES (XLR) výstup, digitální S/PDIF koaxiální výstup
 • Komunikační konektory: ethernet, RS-232, vstup pro externí infrasenzor (jack 3.5 mm), spínací vstup a výstup 12 V (2 x jack 3.5 mm)
 • Frekvenčního rozsah: 2 Hz - 100 kHz (+0.0/-0.5 dB) DSD/SACD, 2 Hz - 20 kHz (+0.0/-0.2 dB) PCM/CD
 • Odstup signálu od šumu: 108 dB
 • Dynamický rozsah: 108 dB
 • Dekódované formáty: CD a SACD
 • Výstupní úroveň: 4 V (XLR), 2 V (RCA)
 • Napájení: AC 230 - 240 V, 50 - 60 Hz
 • Příkon: 100 W
 • Rozměry (V x Š x H): 116 x 442 x 448 mm
 • Hmotnost: 14.7 kg

 

MADE IN U.S.A.

Fotogalerie produktu Mark Levinson № 512

Porovnání produktu Mark Levinson № 512


Porovnat produkt s:           

© 1991 - 2024 EXCELIA HIFI

nahoru ^