Mark Levinson № 326 S

Referenční stereofonní předzesilovač
Kód produktu: 326S
Výrobce: Mark Levinson
Záruka:3 roky
Dostupnost: do 30 dnů
Doprava:zdarma
314 000,00 Kč
ks

Popis produktu Mark Levinson № 326 S

Referenční stereofonní předzesilovač

 

Předzesilovač № 326 S je přímým nástupcem zlomově uznávaného modelu předzesilovače № 32. Audio okruhy, ovládací prvky a struktura zařízení, stejně i možnost RCA vstupů, to vše vychází z předchozího modelu № 32. Některé audio okruhy, jako například patentované samostatné attenuátory jsou identické s těmi, kterými disponuje model № 32. Stejné kvality sdílí i předzesilovač № 320 S. Ale jiným znakem předzesilovače № 326 S k tomu je hlavní deska plošných spojů vytvořena z Arlonu 25. Tento pozoruhodný materiál umožňuje otevřenější, detailnější prezentaci zvuku a využití takové hloubky zobrazení, ke které již získali úctu audiofilové po celém světě.

 

I když je uložen v jedné skříni, předzesilovač № 326 S využívá nezávislé audio obvody, ovládání a zdroje napájení jako № 32 se svým dvoudílným provedením šasi. V předzesilovači № 326 S jsou tyto sekce odděleny daným rozvrženým, stejně jako účinným odstíněním, které zabraňuje vzájemnému elektromagnetickému rušení. Filtr síťového napájení je zabudován mimo audio obvody, což zabraňuje jakémukoliv narušování mimořádného zvuku.

 

Mnoho vysokovýkonných audio komponentů je závislých na čistém, odfiltrovaném napájecím zdroji, aby mohli ve výsledku dosáhnout maximálního výkonu. Bohužel, většina z nich tento standard nesplňuje. Běžné domácí spotřebiče jako ledničky, televize a počítače často narušují napájecí vedení rušením, proudovými špičkami a dalšími projevy nesourodosti, které těmto vysokovýkonným audio obvodům zabraňují využít jejich potenciálu naplno.

 

To vše dokáže předzesilovač № 326 S kompenzovat souborem vysoce účinných technologií, které potlačují či izolují tyto vlivy. Zdroj napájení je odstíněn od rušení v momentě, kdy dosáhne šasi. Zvuková a ovládací sekce jsou napájeny zcela nezávisle a každá z nich má vlastní nízko-šumový toroidní transformátor. Pro dosažení lepší izolace využívá výkonový audio transformátor mezi AC linií a doplňkovými nízkonapěťovými obvody Faradayovo odstínění. Model № 326 S disponuje dvěma fázemi aktivní filtrace napětí pro audio sekci. První fáze filtrace síťového napájení absorbuje liniové napětí a výkyvy teplot, zatímco druhá vysokovýkonná filtrace poskytuje lokální, vysokorychlostní, nízko-šumový pohon pro audio sekci.

 

Se svou pokročilou dual-mono konstrukcí tento předzesilovač využívá pozoruhodně oddělených kanálů a oplývá výjimečným zobrazením zvuku. Oba audio kanály mají nezávislé zdroje napětí, komunikační a audio obvody. Navíc k tomu je každý zvukový kanál umístěn v oddělené části šasi. Tento inovativní design izoluje jednotlivé kanály od sebe, což umožňuje produkci neskutečně bohatých trojrozměrných zvukových obrazů s ohromující precizností.

 

Pro ještě lepší snížení rušení předzesilovač № 326 S deaktivuje nevyužité vstupy, čímž zabraňuje interferenci z přidružených komponent. Když je vstup deaktivován, předzesilovač odpojí vstupní signál a uzemnění, čímž eliminuje šum ze zemních smyček mezi předzesilovačem a ostatními komponenty.

 

Dva samostatné moduly attenuátorů navržené společností Mark Levinson regulují úroveň hlasitosti s nepřekonatelnou přesností a zvukovou nestranností. Konstrukce těchto modulů je opatřena Arlonovými deskami plošných spojů a využívá lokální regulaci optimálního napájení a mimo-okruhové kapacitátory. Díky tomu produkují optimální napájení a odstínění i těch nejcitlivějších součástí. Precizně zakomponované SMD rezistory si poradí s úpravou úrovně signálu v kroku po 0.1 dB, s navýšením či potlačením o 23.0 dB.

 

Na rozdíl od jiných stereo předzesilovačů je model № 326 S navržen tak, aby doplňoval vícekanálové procesory prostorového zvuku, a to bez slabiny, jakou bezesporu je souboj s ovládáním hlasitosti zvuku. Unikátní funkce pro procesory prostorového zvuku umožňuje zároveň ovládání hlasitosti předzesilovačem ve stereo režimu při současné možnosti konfigurace zvoleného vstupu pro režim domácího kina, přičemž veškerého ovládání hlasitosti v režimu domácího kina (na příslušném vstupu) se ujímá externí procesor prostorového zvuku. Tento předzesilovač dokáže udržet bez jakékoliv interference relativní hlasitost všech kanálů, aniž by docházelo k jakémukoliv zkreslení kalibrovaných hodnot vstupů i výstupů.

 

Zadní panel obsahuje tři symetrické XLR vstupy a 4 nesymetrické RCA vstupy. Nesymetrické vstupní signály jsou při vstupu do předzesilovače převedeny na symetrické. Během tohoto procesu zachovávají symetrické obvody veškeré informace signálu a přepošlou jej do výkonového zesilovače bez omezení, která jsou spojená s jednoduchými konstrukcemi pracujícími s nesymetrickým signálem.

 

Možnost doplnění o gramofonový vstup, vycházející z konstrukce № 32, umožňuje snadnou integraci modulu dvoukanálového gramofonového předzesilovače světové kvality do předzesilovače № 326 S. Při instalaci předzesilovač modul automaticky rozezná a přiřadí mu vstup 7. Tyto moduly jsou vysoce konfigurovatelné a dají se uzpůsobit potřebám uživatele. Pracují na základě softwaru tohoto modelu, čímž nabízejí neomylně přesné nastavení a kalibraci pro prakticky jakýkoliv LP zdroj.

 

Zadní panel dále obsahuje oddělené hlavní a nahrávací výstupní konektory, stejně jako komunikační porty Link, které umožňují připojení předzesilovače № 326 S do systémů Mark Levinson Link.

 

Velký ovládací otočný knoflík na čelním panelu poskytuje rychlý výběr požadovaných funkcí. Po výběru vstupu pouze zmáčkněte a přidržte ovládací knoflík na čelním panelu nebo příslušné tlačítko na dálkovém ovladači, čímž otevřete odpovídající intuitivní menu. Lze jej použít k výběru jména, optimalizaci úrovně zesílení, nastavení vyrovnání hlasitosti nebo přiřazení výstupů nahrávání k jednotlivým vstupům.

 

Předzesilovač № 326 S je následovníkem modelu № 32 a zároveň překonává všechna očekávání pro stereo předzesilovač. Jeho flexibilní design, zahrnující sedm konfigurovatelných vstupů, oddělené hlavní a nahrávací výstupy a kompletní přípravu pro procesor prostorového zvuku splňuje širokou škálu náročných požadavků. To vše, včetně Arlonové desky plošných spojů, tvoří předzesilovač, který je vysoce doceněn jak při domácí dvoukanálové produkci v poslechové místnosti audiofilů, tak i jako součást instalací domácích kin rozsáhlých rozměrů.

 

 

Základní charakteristika Mark Levinson № 326 S:

 

 • Arlonové desky plošných spojů
 • 7 konfigurovatelných vstupů
 • Oddělené hlavní výstupy a výstupy pro nahrávání
 • 3 symetrické XLR vstupy
 • 4 nesymetrické RCA vstupy
 • Kompletní příprava pro začlenění do sestavy domácího kina
 • Vylepšený dual-mono design
 • Maximální separace kanálů
 • Nezávislé oddělené toroidní transformátory, zvlášť pro audio sekci a zvlášť pro ovládací sekci 
 • Účinné stínění proti vnějšímu rušení
 • Zabudovaný filtr síťového napájení
 • Dvoustupňová aktivní filtrace a stabilizace napětí
 • Odstíněná napájecí část
 • Nezávislé audio obvody, komunikační ovody a napájecí zdroje pro každý kanál zvlášť
 • Dva oddělené obvody precizní regulace hlasitosti
 • Deaktivace vstupů pro snížení rušení
 • Konverze nesymetrického vstupního signálu na výstupní symetrický
 • Intuitivní menu
 • Velký a čitelný čelní display
 • Dvě komunikační rozhraní pro přístroje Mark Levinson
 • RS-232 komunikační rozhraní
 • Trigger výstup spínacího napětí pro koncové zesilovače
 • Vstup pro externí IR čidlo
 • Možno přiobjednat modul gramofonového předzesilovače
 • Dálkový ovladač

 

 • Napájení: AC 230 - 240 V, 50 - 60 Hz
 • Příkon: 50 W
 • Rozměry (V x Š x H): 74 x 451 x 357 mm
 • Hmotnost: 14 kg 

 

MADE IN U.S.A.

Fotogalerie produktu Mark Levinson № 326 S

Porovnání produktu Mark Levinson № 326 S


Porovnat produkt s:           

© 1991 - 2024 EXCELIA HIFI

nahoru ^