Cambridge Audio Azur 351 A

Stereofonní zesilovač 2 x 45 W s digitálním USB vstupem pro připojení k PC, kovový čelní panel a ovládácí prvky, terminály pro dva páry reprosoustav, pozlacené konektory
Kód produktu: Azur 351A
Výrobce: Cambridge Audio
Záruka:3 roky
Dostupnost: duben 2024
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
10 000,00 Kč
ks

Popis produktu Cambridge Audio Azur 351 A

AKCE !  Běžná cena 12 990 Kč, sleva 2 990 Kč !  Nové, nevybalené přístroje.  3 roky záruka.

 

 

Vyrobit zesilovač vysoké kvality s minimálními ekonomickými náklady představuje hlavní výzvu. Výrobek poskytující prvotřídní výkon s neomezeným rozpočtem je jedna věc; dosažení stejných kvalit za těsně stanovených cenových limitů je docela něco jiného, a vyžaduje odborné znalosti a zkušenosti, kterými Cambridge Audio disponuje, pro navržení vhodného výrobního procesu. Věříme, že jsme uspěli v našem cíli stvořit prvotřídní zesilovač za rozumnou cenu.

 

Široký frekvenční rozsah tohoto zesilovače je ideální pro nové, "lepší než CD", širokopásmové zdroje, jako například DVD-Audio a Super Audio CD. Obvody koncových stupňů zesilovače mají shodnou základní obvodovou architekturu, jako již dříve několikanásobně oceněné Cambridge Audio zesilovače, rafinovaně aplikovanou v Azur 351 A. Elektrické zapojení koncového stupně využívá zákaznické obvody LM 3886. Duální diferenční páry tranzistorů, lineárně buzené ze vstupu zaručují optimální pracovní podmínky. Pečlivě kontrolované množství lokální záporné zpětné vazby v tomto stupni definuje míru stability tak, aby jakékoliv zatížení reprosoustavou bylo zvládnuto bez obtíží. Koncový stupeň je osazen tranzistory s velkou plochou křemíkové vrstvy, s výjimečně rychlou teplotní kompenzací, udržující stabilní chování výstupu a tak zabraňující přechodovému zkreslení. Koncový zesilovač je opatřen elektronickým systémem potlačující jakékoliv " lupance ", při přepínání vstupů, nebo vypínání/zapínání přístroje reagující s extrémní rychlostí.

 

Napájecí zdroj je velmi důležitá součást zesilovače. Vybírané toroidní transformátory s nízkým vnějším magnetickým polem, velkoryse předimenzovaná kapacita filtračních kondenzátorů spolu s optimálním umístěním, zajišťují dostatek energie pro práci a eliminují jakékoliv ovlivnění citlivých součástí zesilovače.

 

Zvláštní péče byla věnovaná výběru kvalitních pasivních součástek použitých v signálové cestě, za účelem potlačení zpětné vazby. Cambridge Audio Azur 351 A zesilovač také disponuje ovládacími prvky tónových korekcí, které mohou být vyřazeny tlačítkem "direct" pro nejkratší a proto nejčistější signálovou cestu. Mezi další vlastnosti patří pozlacené vstupy, pásková smyčka magnetofonu, sluchátkový výstup a další pár velmi kvalitních reproduktorových terminálů.

 

Cambridge Audio Azur 351 A také disponuje plnou ochranou proti nevlídnému zacházení a možnému výskytu vnitřních chyb. Ochranné systémy proti přetížení a zkratu nepřetržitě monitorují napětí, proud a teplotu výstupních jednotek, dovolující ochraně reagovat v případě skutečné potřeby, ale nikdy se neaktivuje bezdůvodně. Plná teplotní ochrana přímo reaguje na destrukční přehřátí zařízení a odpojí výstup zesilovač, například při omezeném větrání. DC offset ochrana ihned izoluje zesilovač od reproduktorů vypnutím výstupních relé v případě chybového stavu zesilovače. Obvody pro kontrolu stejnoměrné složky jsou vestavěny přímo do koncového stupně zesilovače a bezpečně potlačují přechodné špičky parazitního zatížení. Tiché zapnutí a vypnutí, aktivace ochranných obvodů a podobné základní operace zesilovače, jsou řízeny důmyslným mikroprocesorem.

 

 

Základní charakteristika Cambridge Audio Azur 351 A:

 

Technické údaje

 • Výstupní výkon: 2 x 45 W (do 8 ohmů)
 • Celkové harmonické zkreslení (THD): < 0.02% @ 1kHz, 80% jmenovitého výkonu; < 0.15% @ 20 Hz - 20 kHz, 80% jmenovitého výkonu
 • Frekvenční rozsah (-1dB): 5 Hz – 50 kHz
 • Odstup signálu od šumu (S/N ref 1W): > 92 dB
 • Vstupní impedance: 47k ohm
 • Vstupy: 5 x RCA s pozlaceným povrchem pro dlouhodobě spolehlivý kontakt, 1 x USB (type B), 1 x 3.5 mm MP3 čelní vstup
 • Výstupy: reproduktorové terminály pro dva páry reprosoustav A + B s možností připojení banánků nebo holého vodiče, linkový nahrávací výstup (Rec Out), 6.3 mm sluchátkový výstup
 • USB vstup: USB audio 1.0 16-bit 32 kHz, 44.1 kHz, 48 kHz
 • Korekce basů a výšek: +/-10dB @ 20 Hz a +/-6dB @ 20 kHz
 • Systémový dálkový ovladač

 

Provedení a rozměry

 • Kovový čelní panel
 • Kovovové knoflíky ovladače hlasitosti a tónových korekcí
 • Barevné provedení černé nebo stříbrné
 • Rozměry (V x Š x H): 86 x 430 x 340 mm
 • Hmotnost: 6 kg
 • Příkon (maximální při plném vybuzení obou kanálů): 320 W

Fotogalerie produktu Cambridge Audio Azur 351 A

Videa k produktu Cambridge Audio Azur 351 A


Porovnání produktu Cambridge Audio Azur 351 A


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Cambridge Audio Azur 351 A

Top Audio

"V cenové kategorii do 500 eur nemá zesilovač Cambridge Audio Azur 351 A prakticky žádnou konkurenci. Neutrální, dynamický, průzračný a zábavný zvuk. Schopnost rozehrát i náročnější reprosoustavy."

 

 

Stereoplay

"VÍTĚZ TESTU, MIMOŘÁDNÝ VÝROBEK" - "Vhodný pro jakýkoliv žánr. Zní kultivovaně a vyrovnaně. Ve své cenové kategorii zprostředkovává vysokou úroveň zvukové kultury. Díky vestavěnému USB DAC jasný vítěz !" (Srovnávací test: AMC XIA, Rotel RA-10)

 

 

další testy >>

© 1991 - 2024 EXCELIA HIFI

nahoru ^