Yamaha R-N 803 D

Stereofonní síťový receiver 2 x 100 W, DLNA, Bluetooth, WiFi, AirPlay, USB, internetová rádia, Spotify, Tidal, DAB+, gramo vstup, automatická kalibrace
Kód produktu: R-N803D
Výrobce: Yamaha
Dostupnost: do 30 dnů
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
24 990,00 Kč
ks

Popis produktu Yamaha R-N 803 D

EISA Award - Yamaha R-N 803 D

 

Opravdové Hi-Fi potěšení

Naše více než 60-leté zkušenosti s výrobou špičkových audio zařízení vyústily ve vytvoření legendárního designového konceptu Hi-Fi ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology) pro model R-N 803 D. Tento koncept zajišťuje příjemný zvuk s vysokým výkonem, hlubokými basy a výjimečnou hudební věrností. R-N 803 D udržuje zvukovou čistotu a přesný stereofonní hudební obraz, aby vytvořil velmi realistickou zvukovou scénu. Toho je docíleno především díky symetrickému uspořádání signálových obvodů levého a pravého kanálu a krátkým signálovým cestám (nejpřímější a nejkratší možné dráhy signálu). Díky vysoké tuhosti pryskyřicového rámu "Art Base" jsou pohlcovány veškeré vibrace, které mohou ovlivňovat kvalitu zvuku.

 

Špičkové D/A převodníky pro kvalitní poslech

Model R-N 803 D využívá proslulé audio D/A převodníky SABRE 9006AS 192 kHz / 24 bitů od společnosti ESS Technology. Díky vynikajícímu poměru signálu k šumu a schopnosti věrně reprodukovat i to nejdelikátnější prostředí koncertního sálu si vychutnáte zvukovou kvalitu zdrojů s vysokým rozlišením.

 

Sofistikovaně navržené audio obvody

Receiver využívá symetrické a přímé uspořádání obvodů založené na koncepci ToP-ART s paralelní push-pull konstrukcí, která používá celkem osm bipolárních výkonových tranzistorů (čtyři pro levý kanál a čtyři pro pravý kanál). Díky minimalizaci délky signálových cest v návrhu audio obvodů jsme snížili výstupní impedanci pro dosažení vynikající stability při práci zesilovače i do náročnějších zátěží (impedance připojených reprosoustav v širokém rozmezí 2-8 ohmů) a reprodukci zvuku s minimálním zkresením a vysokým výkonem až 100 wattů (na kanál).

 

Pure Direct

Režim Pure Direct umožňuje hudebním signálům cestovat co nejkratší cestou. Vynecháním korekcí basů a výšek, regulátorů loudness a vyvážení tak, aby byla prakticky eliminována jakákoliv degradace signálu a to pro nejčistší kvalitu zvuku.

 

Automatická zvuková kalibrace dle akustiky místnosti

Ve stereo hifi receiveru je nyní vůbec poprvé použita technologie automatické zvukové optimalizace YPAO™ (Yamaha Parametric Room Acoustic Optimizer). Tato technologie změří akustické vlastnosti místnosti, které jsou definovány tvarem místnosti, materiálem stěn, umístěním reproduktorů apod., a automaticky nastaví optimální kvalitu zvuku pro vytvoření ideálního prostředí poslechu.

 

DAB / DAB+ Tuner

DAB a DAB + jsou formáty digitálního pozemního rozhlasového vysílání Digital Audio Broadcasting, které nabízejí velký výběr rozhlasových stanic s vysokou kvalitou zvuku. Mezi další výhody patří automatické ladění dostupných stanic se seznamem, ze kterého si můžete vybrat, a zobrazení informací, jako je název stanice. Do předvoleb můžete uložit až 40 stanic DAB / DAB+.

 

Bezdrátové síťové WiFi, AirPlay a Bluetooth připojení

Yamaha R-N 803 D je vybavena bezdrátovým síťovým WiFi, AirPlay a Bluetooth připojením, které Vám umožní vychutnat si snadné bezdrátové přehrávání hudby ze smartphonů a dalších zařízení.

 

Bezdrátový multiroom MusicCast

MusicCast je nová revoluce v oblasti multiroom síťového audia, všechny produkty MusicCast můžete používat společně nebo odděleně, je to zcela na Vás. Ovládejte vše z jedné intuitivní aplikace, rychlé a snadno použitelné. Soundbar, bezdrátový reproduktor, AV receiver, HiFi zvuk podle toho, co Vám vyhovuje nejlépe, můžete kombinovat a rozšiřovat MusicCast systém v čase.

 

HiFi zvuk i pro vaši TV

Yamaha R-N 803 D je vybavena digitálními audio vstupy. Digitální optický vstup (TOSLINK) je určen pro připoení zvuku z televizoru a digitální koaxiální vstup (SPDIF) pro připojení zvuku z Blu-ray Disc přehrávače. Signál zůstává v digitální doméně a poskytuje čistý, nedotčený a dynamický zvuk pro všechny vaše pořady, od sportovních a dalších programů až po filmy a koncerty.

 

Oprašte své vinylové nahrávky

Komplexní připojovací možnosti R-N 803 D obsahují vysoce kvalitní gramofonový vstup vybavený předzesilovačem pro MM přenosku, který Vám umožňí snadno připojit gramofon a vychutnat si hudbu ze sbírky vinylových nahrávek. Díky funkci PURE DIRECT pak získáte nejčistší poslech, jakého je možno dosáhnout.

 

 

Základní charakteristika Yamaha R-N 803 D:

 

Technické údaje

 • Výkon: 2 x 100 W do 8 ohm @ 20 Hz - 20 kHz, při THD nižším než 0,019%
 • Možnost připojení reprosoustav se jmenovitou impedancí 4 ohm / 6 ohm / 8 ohm / 16 ohm
 • Antirezonanční šasi
 • Funkce Pure Direct pro přímý průchod signálu
 • Variable Loudness - plynule regulovatelný fiziologický průběh hlasitosti
 • Regulátory basů, výšek, vyvážení a hlasitosti
 • FM tuner s RDS / EON a 40 předvolbami
 • DAB / DAB+ tuner pro příjem digitálního pozemního rozhlasového vysílání
 • Síťové funkce: certifikace DLNA 1.5, internetové rádio, podporované formáty přes síť: WAV, MP3, WMA, AAC, FLAC 192kHz/24-bit
 • AirPlay streamování hudby z přístrojů Mac, PC, iPod, iPhone, iPad
 • WiFi připojení
 • Bluetooth (A2DP) připojení
 • Digitální připojení přes USB rozhraní pro zařízení iPod, iPhone, iPad a USB
 • 4 digitální vstupy (2 optické, 2 koaxiální)
 • Gramofonový vstup pro připojení gramofonů s MM přenoskou
 • Výstup pro subwoofer pro přímé připojení k aktivního subwooferu
 • Výstup pro dva páry reproduktorů
 • Reproduktorové terminály s možností zapojení banánků
 • Sluchátkový výstup
 • Automatické vypnutí do pohotovostního režimu
 • Ovládání receiveru pomocí aplikace NP Controller pro smartphony nebo tablety
 • Dálkový ovladač

 

Provedení a rozměry

 • Kovový čelní panel
 • Barevné provedení černé nebo stříbrné
 • Rozměry (V x Š x H): 151 x 435 x 392 mm
 • Hmotnost: 11 kg
 • Příkon (maximální): 250 W, (pohotovostní): 0,1 W

Fotogalerie produktu Yamaha R-N 803 D

Videa k produktu Yamaha R-N 803 D


Porovnání produktu Yamaha R-N 803 D


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Yamaha R-N 803 D

EISA Award - Yamaha R-N 803 D

 

Yamaha R-N 803 D oceněna EISA jako nejlepší stereofonní receiver roku 2018 - 2019:

"Tento přístroj společnosti Yamaha přesvědčivě dokazuje, jak se v poslední době zvýšila kvalita cenově dostupné hifi techniky. R-N 803 D je sofistikovaný stereofonní přijímač s pečlivě 'střiženou' signálovou cestou všem puristům pro radost, přesto je nabitý funkcemi, včetně D/A převodníku s obvodem ESS Sabre a technologií YPAO, firemní automatické kalibrace, která pomáhá optimálně nastavit reprosoustavy v poslechové místnosti. Díky velkému výkonu R-N 803 D spolupracuje s většinou soustav s lehkostí a nabízí natolik detailní a přesný zvuk, až to vzbuzuje pochybnosti o správně vykalkulované doporučené ceně. Trumfem ukrytým v rukávu je bezproblémová Bluetooth konektivita a Yamaha MusicCast streaming podporující servery Tidal, Spotify, Deezer a Qobuz – vskutku švýcarský armádní nůž ve své třídě."

 

 

HiFi Class

"To, co mně nejvíce zaujalo u této Yamahy, je otevřenost zvukové scény, velmi dobrá dynamika i rytmičnost hudebního podání. Z pohledu tonálního je vše téměř ideální, s lehoučce vyexponovanou detailností a leskem vysokých tónů, což nijak nenarušuje přirozenost barev, protože doznívání je zbaveno zrnitosti, šelestů a různých nepříjemných artefaktů. Stejně tak, čili čistě, detailně, průzračně a přirozeně na mně působilo celé střední pásmo. A basy? Jako z dobrého zesilovače za podobnou cenu – hluboké i dostatečně tvrdé. A k tomu dodejme výkon – opravdu je cítit, že japonský receiver si dělá se soustavami, co chce, a navíc má ještě spoustu wattů v zásobě. R-N 803 D je dospělým, univerzálním zařízením, které garantuje skvělý prožitek z poslechu hudby. Určitě by stálo za to ho zkonfrontovat s integrovanými zesilovači za podobnou cenu. Myslím si, že nejen výbavou, ale rovněž zvukem, by mohl mnoho z nich zostudit. Vzhled, funkcionalita i zvuk – to jsou tři trefy přímo do černého!"

 

 

HiFi Voice

"Stereo receiver Yamaha R-N 803 D možná vypadá na papíře stejně jako každý druhý podobně koncipovaný stroj v dostupné kategorii, ale zvukově se mu podařilo vymanit se z leckdy jaksi trochu jednoduššího zvuku - zejména díky tomu, že má dobrou kontrolu a po kalibraci místnosti přesný, realistický a příjemně čistý přednes. Nehraje na efekty, ale na přehlednost a samozřejmost. V dané cenové hladině pak nabízí výbornou výbavu, velmi komfortní ovladatelnost pomocí standardu MusicCast a i když je zvuk vlastně trochu sušší, jeho realističnost je s ohledem na pořizovací cenu výtečná. Tohle je jeden z nejlepších dvoukanálových receiverů, které si můžete za zaplatitelné peníze postavit domů."

 

 

další testy >>

© 1991 - 2021 EXCELIA HIFI

nahoru ^