Yamaha A-S 301

Stereofonní zesilovač 2 x 60 W s digitálními vstupy, gramo vstup MM
Kód produktu: A-S301
Výrobce: Yamaha
Záruka:3 roky
Dostupnost: do 30 dnů
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
10 990,00 Kč
ks

Popis produktu Yamaha A-S 301

Reprodukce bohatého zvuku díky vysoce kvalitní zvukové technologii ToP-ART, rafinovaný, elegantní vzhled, digitální vstupy pro připojení televizoru a kompatibilita s přijímačem YBA-11 umožňujícím bezdrátové přehrávání hudby. Nová řada hifi zesilovačů Yamaha překoná vaše očekávání.

 

 

Společnost Yamaha, která již více než 125 let vyrábí hudební nástroje, proslula i jako výrobce vysoce kvalitních hifi komponent. Zesilovač A-S 301 byl vytvořen s využitím bohatých zkušeností a velkých technologických dovedností. Je založen na konceptu „přirozeného zvuku“, který usiluje o to, aby veškerá hudba zněla tak, jak znít má. Při jeho konstrukci byla velká pozornost věnována všem důležitým faktorům od konstrukce obvodů až po základní tvorbu zvuku – třebaže se jedná o model základní řady, nabízí vysokou kvalitu reprodukce a hudebně bohatý zvuk.

 

Koncept ToP-ART a základna ART zajišťují optimální zvuk. Když jsou zpracování a přenos audio signálu jednoduché a přímé, je menší šance, že bude tento signál ovlivněn šumem a zkreslením. Technologie konstrukce zesilovačů společnosti Yamaha nazývaná ToP-ART nabízí přímou symetrickou konstrukci In/Out (vedení od vstupu k výstupu), v rámci které je levý a pravý kanál organizován přímo a symetricky pro maximální čistotu signálu. Spodní část rámu tvořená základnou ART (Anti-Resonance and Tough) a pevná středová příčka navíc zajišťují oporu s vysokou tuhostí a účinným tlumením vibrací. Tyto konstrukční inovace společnosti Yamaha přispívají k bohaté reprodukci zvuku tohoto zesilovače, jež překypuje muzikálností.

 

Zakázkový napěťový transformátor, zakázkové filtrační kondenzátory, dvě reproduktorová relé s přímými cestami signálu, jednobodový zemnící systém, chladiče odlévané z hliníku a další součástky špičkové kvality bez problémů zvládají náročné podmínky přenosu a reprodukce audio signálu. Kvalita jednotlivých součástek a jejich vzájemná spolupráce ve své podstatě ovlivňují kvalitu zvuku všech komponent. Společnost Yamaha používá pouze součástky vysoké kvality, které byly důkladně vybrány a testovány.

 

Díky funkci Pure Direct může hudební signál cestovat nejkratší možnou trasou a obejít tak buffer předzesilovač a ovládání tónu, hlasitosti a vyvážení – je tak prakticky odstraněna veškerá degradace signálu pro nejčistší možnou kvalitu zvuku.

 

Model A-S 301 je také vybaven novým ovládáním hlasitosti na čelním panelu, které využívá elektronické řízení hlasitosti pro vyšší kvalitu zvuku a umožňuje vám tak zvolit úroveň hlasitosti podle potřeby. Tento systém kromě celkové hlasitosti ovládá také vyvážení nízko- a vysokofrekvenčních zvuků, na všech úrovních hlasitosti tak poskytuje kompletní tónovou škálu a kompenzuje přirozené ztráty v nízkých a vysokých frekvencích při nízkých hlasitostech, které jsou lidskému uchu vlastní.

 

Model A-S 301 je vybaven jak optickým, tak i koaxiálním digitálním audio vstupem. Optický vstup je určen pro příjem zvuku z televizoru, koaxiální pro příjem zvuku z přehrávače Blu-ray. Zvuk zůstává v digitální formě (PCM až 24 bit/192 kHz) a poskytuje vám tak pro všechny zdroje zábavy od sportovních a dalších programů až po filmy a koncerty ryzí a čistý zvuk.

 

S adaptérem YBA-11 budete moci streamovat hudbu bezdrátově z mobilního telefonu nebo z počítače s funkcí Bluetooth. Díky digitálnímu připojení a algoritmu aptX® pro kódování zvuku si budete moci vychutnat streamovanou hudbu v optimální kvalitě zvuku. Adaptér YBA-11 můžete také pohodlně napájet prostřednictvím výstupního DC konektoru na zadním panelu zesilovače.

 

Zesilovač nabízí dva páry reproduktorových terminálů. K zesilovači můžete připojit dva samostatné systémy reproduktorů v různých místnostech a přepínat mezi nimi nebo je nechat hrát současně.

 

Zesilovač je vybaven funkcí správy napájení, která rozpozná, že zařízení nebylo delší dobu používání (zhruba 8 hodin), i když je zapnuto napájení, a automaticky zařízení přepne do pohotovostního režimu. I když tedy zařízení zapomenete vypnout, spotřeba elektrické energie se minimalizuje.

 

K zesilovači můžete připojit gramofon s MM přenoskou a přehrávat tak vinylové desky. Díky předzesilovači využívajícímu nejmodernější digitální/analogové technologie si tak můžete užívat nejen CD, ale také analogový zvuk z desek.

 

 

Základní charakteristika Yamaha A-S 301:

 

Technické údaje

 • Výstupní výkon (efektivní RMS): 60 W na kanál do 8 ohm @ 20 Hz - 20 kHz, při THD nižším než 0,019%; (maximální): 95 W na kanál do 4 ohm @ 1 kHz, při THD nižším než 0,7%
 • Přímá, symetrická konstrukce od vstupu po výstup s vysoce kvalitními součástkami
 • Robustní antirezonanční šasi se střední dělící příčkou
 • Funkce Pure Direct pro přímý průchod signálu
 • Variable Loudness - plynule regulovatelný fiziologický průběh hlasitosti
 • Regulátory basů, výšek, vyvážení a hlasitosti
 • Gramofonový vstup s předzesilovačem pro magnetodynamickou přenosku
 • 2 digitální audio vstupy (1 optický, 1 koaxiální)
 • Napájecí výstup pro bezdrátový Bluetooh adaptér YBA-11 (dokoupitelné příslušenství)
 • Výstup pro dva páry reproduktorů s voličem impedance
 • Výstup pro aktivní subwoofer
 • Výstup pro sluchátka
 • Automatické vypnutí do pohotovostního režimu
 • Dálkový ovladač

 

Provedení a rozměry

 • Kovový čelní panel
 • Barevné provedení černé nebo stříbrné
 • Rozměry (V x Š x H): 151 x 435 x 387 mm
 • Hmotnost: 9 kg
 • Příkon: 190 W, (pohotovostní): 0,5 W

Fotogalerie produktu Yamaha A-S 301

Porovnání produktu Yamaha A-S 301


Porovnat produkt s:           

© 1991 - 2023 EXCELIA HIFI

nahoru ^