Mark Levinson № 532

Referenční dual-mono výkonový zesilovač 2 x 400 W
Kód produktu: 532
Výrobce: Mark Levinson
Záruka:3 roky
Dostupnost: do 30 dnů
Doprava:zdarma
599 000,00 Kč
ks

Popis produktu Mark Levinson № 532

Již téměř 40 let jsou výrobky značky Mark Levinson® synonymem vynikajícího zvuku. Díky špičkovým technologiím, které dostávají reprodukci jakéhokoliv zdroje do nových úrovní realismu, jsou komponenty značky Mark Levinson vychvalovány seriózními posluchači na celém světě jako nejlepší z nejlepších. Dual-mono výkonový zesilovač № 532 tuto hrdou tradici posouvá ještě dále.

 

Jednoduše řečeno, № 532 je nejlepší dual-mono zesilovač, jaký kdy společnost sestavila. Využívá dva 400-wattové monaurální zesilovače umístěné v jednom šasi, čímž nabízí příznačný zvukový podpis předešlých dual-mono zesilovačů Mark Levinson, ale s dramaticky vylepšeným rozlišením a dynamičnosti. Tento kultivovaný zesilovač vyžaduje (a plně odmění) Vaši pozornost.

 

Výkon

Výkon zesilovače je nadmíru důležitým určujícím faktorem zvuku jakéhokoliv systému domácí zábavy. Zesilovač musí být výkonný a dostatečně všestranný na to, aby dokázal ukočírovat nejnáročnější zátěž reprosoustav a zároveň svou sílu předvést s grácií a nenuceností, které jsou pro zvuk vysoké kvality nezbytné.

 

Aby se k uživateli dostal optimálně poháněný systém, šasi modelu № 532 je rozděleno tak, že chrání choulostivé zvukové obvody od jakéhokoliv rušení a šumu. Zadní prostor zesilovače je rozdělen do třech zcela oddělených částí. Ovládání a silová zdrojová část jsou umístěny v prostředním oddílu, jednotlivé zvukové okruhy pro každý kanál jsou umístěny ve vnějších oddílech. Napájecí transformátory jsou usazeny zvlášť v přední části šasi. Kromě bezpečného oddělení audio okruhů s sebou tento nekonvenční design přináší velmi krátké cesty přenosu signálu a elektrické energie a vytváří dodatečné chladící povrchy pro lepší chlazení.

 

Vnitřní rozvržení zesilovače je příkladně čisté. Protože masivní kovové přípojnice jsou využívány pro všechny vysokoproudé napájecí cesty, není třeba drátů či plochých spojovacích kabelů. Zvláštní péče byla věnována navržení a uložení okruhů regulace napětí. Mnohačetné samostatné regulační obvody, se součástkami vyrobenými přesně na míru pro tyto napájecí okruhy, jsou upevněny na samostatných deskách izolovaných od cest hudebního signálu. Toto minimalizuje přeslechy mezi kanály a zabraňuje zkreslení nízkoúrovňového signálu, což přináší vyšší rozlišení, konturovanější basy, větší zaostření detailů a preciznější chování při dynamických změnách.

 

Vysoce výkonné toroidní transformátory s extrémně nízkým elektromagnetickým polem použité u tohoto modelu jsou navrženy s ohledem na přesně vymezené požadavky značky Mark Levinson. Využívají odstíněné vinutí společně se síťovým filtrem, který eliminuje přirozený šum napájecí sítě. To napomáhá zajistit snížení nežádoucího rušení napájecími obvody a zabraňuje jeho pronikání do zvukových okruhů. Kromě hlavních napájecích transformátorů pro výkonovou část jsou použity další oddělené transformátory pro napájení obvodů napěťového zesílení. Zdroje napájení se nacházejí blízko sebe, aby docházelo k maximální eliminaci elektromagnetického pole, ale dost daleko od cesty zvukového signálu, aby se možnost interference ještě více snížila.

 

Signálová cesta

Cesty signálu u obou audio kanálů № 532 jsou zcela identické a neobsahují žádná relé, kapacitory či induktory. To napomáhá udržovat velmi nízké úrovně odporu na výstupu a minimalizuje nelineárnost. Jelikož celkové obvodové řešení využívá vyspělé polovodiče nové generace, cesta signálu tak může být kratší než u předešlých modelů dual-mono zesilovačů Mark Levinson. Díky tomu jsou nežádoucí kapacitance nižší a zpoždění signálu i fázový posun minimální. Výsledkem je rychlejší odezva a širší frekvenční rozsah s minimálním snížením kvality signálu.

 

Mark Levinson № 532 využívá plně diferenciální zapojení. Umožňuje připojení jak RCA, tak i XLR konektory, které přivádí symetrické signály přímo do vstupní části zesilovače. Vstup se v principu skládá z invertujícího a neinvertujícího vstupu - oba vztažené k zemnímu potenciálu. Užitečný audio signál je spolu s rušením snímán touto dvojicí invertujícího a neinvertujícího vstupu. Úkolem diferenciálního stupně je zesílit rozdílový signál - tj. signál užitečný, zatímco signál soufázový, který je zpravidla způsoben rušením nejrůznějšího druhu, co nejvíce potlačit. Každá fáze diferenciálního vstupu má identické elektrické dispozice a osazení. Vstupní obvody a napěťový zesilovač jsou spolu těsně propojeny a umožňují tak snadnou průchodnost signálu beze ztrát. Tím, že se šum potlačí již na vstupu, zabrání se tomu, aby následně dosáhl reprosoustav. A jelikož je tento zesilovač diferenciální na RCA i XLR výstupech, zpracovává signály v jejich původním formátu, takže nevzniká žádný šum během nadbytečných převodů signálu.

 

Zesilovač obsahuje na audio výstupu 24 výkonových tranzistorů na každý kanál, čímž poskytuje impozantní množství energie a zároveň snižuje možnost přechodového zkreslení signálu. Výkonové tranzistory pro obě oddělené fáze signálu jsou umístěny přesně zrcadlově ve velmi těsné blízkosti, aby byly zachovány charakteristiky ideálně symetrického přenosu signálu a maximální odolnost proti rušivým elektromagnetickým polím.

 

Ovládání a komunikace

Poslechové systémy a systémy domácího kina se stávají komplexnějšími, proto i integrování jednotlivých komponent nabývá větší důležitosti. Zesilovač № 532 využívá funkce ML Net a Link2, dokáže tak uspokojit rostoucí nároky na pružnější ovládání a možnosti komunikace ML Net a Link2. Toto jsou patentovaná pravidla společnosti Mark Levinson, která uplatňuje při komunikaci mezi dvěma či více podobně vybavenými komponenty své značky. Model № 532 lze snadno kombinovat či ovládat jinými zařízeními Mark Levinson, a to za využití funkcí, mezi které patří automatické přepínání mezi statusy On/Standby a LED synchronizace. Zesilovač № 532 disponuje také tradičním spínacím napětím 12 V se vstupními a výstupními trigger konektory k synchronizaci statusů On/Standby přístrojů, které nezahrnují rozsah funkcí ML Net nebo Link2. Ovládání automatizovaných systémů od jiných výrobců jakými jsou např. Crestron a AMX jsou zabezpečeny portem RS-232.

 

Zažijte № 532

Výkonové zesilovače Mark Levinson jsou známy – mnozí by řekli spíše proslulé – pro svůj výkon, který aktivně upoutává z pohledu kritiky stěžejní posluchače na emoční úrovni. Uvítají Váš zájem o hudbu a filmy jakéhokoliv žánru z jakéhokoliv zdroje, přičemž vytvářejí neskutečně hluboké, na detaily bohaté pódium, které přesahuje hranice Vašeho prostoru poslechu.

 

Nový model zesilovače № 532 je obdařen takovým výrazovým hlasem, který Vám vylíčí celé zvukové spektrum v udivujícím detailu a s neskutečně lehkou silou. A při tom všem dosahuje na takovou hranici výkonu, kterou pravděpodobně nelze otestovat ani při tom nejnáročnějším zatížení reprosoustav.

 

Zesilovač № 532 je v celosvětovém měřítku prvotřídním komponentem referenční kvality vhodným jak do stereo či vícekanálových hudebních systémů i systémů domácího kina. Kombinuje opravdu impozantní výkon a pozoruhodnou kvalitu zvuku, což – a tím jsme si jisti – okamžitě potvrdí i tací audiofilové, kteří si své zážitky z poslechu jinak nechávají jen pro sebe.

 

Technická specifikace:

 • Jmenovitý výstupní výkon: 2 x 400 W do 8 ohm @ 20 Hz - 20 kHz, při THD nižším než 0.5%
 • Frekvenční rozsah: 20 Hz - 20 kHz @ 1 W (± 0.1 dB)
 • Odstup signálu od šumu: vyšší než 85 dB při úrovni 2.83 Vrms
 • Napěťový zisk: 26.8 dB
 • Citlivost: 2.83 Vrms výstup při vstupní úrovni 130 mVrms
 • Vstupní impedance: 100 kohm (XLR), 50 kohm (RCA)
 • Výstupní impedance: menší než 0.02 ohm při 20 - 20.000 Hz
 • Vstupy na kanál: 1 symetrický XLR vstup, 1 RCA vstup
 • Reproduktorové terminály: typ "Hurricane" s možností připojení vidliček nebo banánků
 • Komunikační konektory: 2 x Mark Levinson komunikační port, 1 x ethernet, trigger spínací vstup a výstup DC 3-12 V (2 x jack 3.5 mm)
 • Odnímatelný IEC (3-pin) nápájecí kabel
 • Napájení: AC 230 V, 50 - 60 Hz (evropská verze)
 • Rozměry (V x Š x H): 243 x 445 x 536 mm
 • Hmotnost: 55,2 kg

 

MADE IN U.S.A.

Fotogalerie produktu Mark Levinson № 532

Porovnání produktu Mark Levinson № 532


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Mark Levinson № 532

Stereo

"REFERENČNÍ PRODUKT, ZVUK 100%"

 

 

Top 1000  /  další testy >>

© 1991 - 2024 EXCELIA HIFI

nahoru ^