Cambridge Audio YOYO (S)

Stylový přenosný bezdrátový Bluetooth stereo reproduktor, ovládání gesty
Kód produktu: YOYO-S
Výrobce: Cambridge Audio
Záruka:24 měsíců
Dostupnost: duben 2024
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
3 990,00 Kč
ks

Popis produktu Cambridge Audio YOYO (S)

AKCE !  Běžná cena 4 990 Kč, sleva 1 000 Kč !  Nový, nevybalený Bluetooth reproduktor "Dark Grey" (tmavě šedý).

 

 

 • Silný zvuk v kompaktní formě
 • Tlačítko na zjištění výdrže baterie (celkem max. 14 h)
 • Bluetooth a NFC
 • Synchronizovaná kontrola hlasitosti s Bluetooth zařízením
 • Vysoce kvalitní mikrofon
 • Funkce Gesture Control (ovládání gestem)
 • Tkanina Marton Mills je akusticky transparentní a ošetřena pro odpuzování špíny, vody a je odolná vůči natržení

 

 

Kompaktní model YOYO-S si zapamatujeme podle výrazného opletení z hrubší průzvučné látky, utkané ze stoprocentní česané vlny v úpravě odolávající vlhkosti, ušpinění i nadměrnému opotřebení, kterou dodávají vyhlášené tkalcovské závody Marton Mills z hrabství Yorkshire. Tu lze u systému YOYO-S vybírat ze čtyř barev (dvou odstínů šedé, tyrkysové a tmavě modré) - horní panel se základnou jsou u všech provedení černé.

 

Efektivní výbava

Technicky fundovanější zájemci, kteří si předvýběr přístrojů obvykle dělají podle jejich parametrů, značka Cambridge Audio tentokrát příliš nepotěší, ale kvůli tomu by zajímavý komponent ignorovali ke své škodě. Systém je osazený třemi reproduktory, jejichž průměry lze pod děrovaným plastovým profilem, potaženým zmíněnou průzvučnou tkaninou, pouze tipovat: uprostřed zaoblené čelní stěny konstruktéři našli místo pro hlubokotónový měnič (cca 100 mm) vestavěného subwooferu, u něhož posiluje reprodukci basů obdélníkový pasivní zářič na zadní stěně, po stranách následují dva měniče širokopásmové (cca 60 mm); všechny tři budí zesilovače, pracující ve vysoce účinné třídě D, jejichž celkový instalovaný výkon však neznáme. Veškeré přípojky najdeme ve vybrání základny (při pohledu zepředu po levé straně), jež průchodkou na zadní straně pamatuje na vyvedení signálového či dobíjecího kabelu. Kromě linkového vstupu pro 3,5 mm jack zde najdeme zdířku pro externí napájecí adaptér pro dobíjení vestavěné baterie a port USB-A, jehož prostřednictvím lze „zotavit“ vybitou baterii chytrého mobilu (stačí stisknout tlačítko v blízkosti přípojky, které aktivuje funkci „powerbanky“). O kapacitě vestavěné baterie víme jen tolik, že stačí na 14 hodin provozu, takže na redistribuci elektrické energie jí většinou něco zbývá. Kromě lůžka se závitem M6, který slouží v případě potřeby k upevnění přístroje, zde ještě najdeme zapuštěné miniaturní tlačítko Reset, pro uvedení systému do továrního nastavení (přístupné třeba pro „přípravek“, který si vyrobíme z kancelářské sponky).

 

Vychytaná ergonomie

Veškeré ovládací prvky i kontrolky soustřeďuje horní, jemně pogumovaný panel: po libovolném kontaktu s ním se aktivuje podsvícení všech tlačítek s grafickými ikonkami. Vypínač přístroje (vpravo), který „zviditelňuje“ i pro hmat malá prohlubeň, je podsvícený bíle, stejně jako tlačítka regulace hlasitosti a příjmu telefonních hovorů (o zapnutí či vypnutí dává vědět zvuková signalizace). Modře je podsvícená ikona bezdrátového rozharní Bluetooth, při párování bliká, jinak svítí nepřerušovaně, a červeně volič vstupů. Nastavenou úroveň hlasitosti indikuje pět malých bílých LED diod, uspořádaných do jedné linie. Obsluha přístroje je intuitivní a stručnému návodu porozumí i analfabet, protože obsluhu ilustruje šest názorných obrázků. Ve střední části horního panelu zbývá zmínit (označenou) anténu technologie NFC, jež umožňuje rychlé spárování s kompatibilní technikou jejím přiblížením na vzdálenost několika centrimetrů. Uživatelský komfort přístroje zvyšuje pohodlné ovládání základních funkcí softwarového přehrávače v chytrém telefonu „přejezdy“ dlaní po horním panelu. Kompaktní přístroj se hodí na cesty, čemuž vychází vstříc i napájecí adaptér se třemi výměnnými vidlicemi, s nimiž se „trefíme“ do zásuvek ve většině civilizovaných zemí světa. YOYO-S potěší velice čistým a kmitočtově vyváženým zvukem, jemuž nelze v základní kategorii bezdrátových reprosystémů nic vytýkat: bližší informace o vestavěné elektronice výrobce neuvádí, ale lze zde tipovat rovněž digitální signálový procesor, který konstruktéři zjevně obeznámili s fyziologií našeho sluchu a stereo efekt subjektivně působí širší, než by odpovídalo bázi širokopásmových reproduktorů. Do malé místnosti, kde komponent nejspíš skončí, mají instalované zesilovače výkon více než postačující: čtvrtá „ledka“ indikátoru úrovně nesvítí ani při hlasitější reprodukci.

 

Technická specifikace

 • Reproduktorový systém: duální širokopásmové měniče + basový měnič s pasivním zářičem
 • Přípojky vstupy: analogový stereo jack 3,5 mm, USB-A (pouze nabíjení)
 • Bezdrátové připojení: Bluetooth s NFC
 • Výdrž baterie: 14 hodin
 • Rozměry (V x Š x H): 128 x 246 x 67 mm
 • Hmotnost: 1,2 kg

Fotogalerie produktu Cambridge Audio YOYO (S)

Soubory k produktu Cambridge Audio YOYO (S)

Videa k produktu Cambridge Audio YOYO (S)


Porovnání produktu Cambridge Audio YOYO (S)


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Cambridge Audio YOYO (S)

What HiFi

"Cambridge Audio YOYO (S) je propagován jako přenosný. Jeho hmotnost přesahující jeden kilogram však znamená, že je snazší přenášet ho po místnostech vašeho domu, než ho strkat do kapes batohu. Jeho luxusní vlněná povrchová úprava navíc působí jako materiál, který obstojí jako ochrana před nepřízní počasí. Ať už ho budete poslouchat kdekoli, nabídne vám velký, detailní a bohatý zvuk. Cítíme, že se YOYO (S) věnovalo při vývoji hodně péče a pozornosti, které by se měly vyplatit - očekáváme, že o tento nejnovější vlněný model, který se připojí k rostoucím řadám látkou potažených Bluetooth přenosných reproduktorů, bude velký zájem."

© 1991 - 2024 EXCELIA HIFI

nahoru ^