Cambridge Audio CXU

Blu-ray 3D / DVD AUDIO / SACD / HDCD / WiFi síťový přehrávač se zabudovanými audio HD dekodéry

Kód produktu: CXU
Výrobce: Cambridge Audio
Dostupnost: nedostupné
Výroba ukončena.

Popis produktu Cambridge Audio CXU

Cambridge Audio představuje nový univerzální přehrávač disků, model CXU. Model je osazen novým chipsetem Mediatek, který dodává bleskurychlý výkon. Technologie DARBEE pro zpracování videa pomáhá dosahovat brilantní obrazové kvality, a to i v upscalingu na 4K. Cambridge Audio CXU přehrává BD, 3D BD, DVD, CD, SACD, HDCD, DVD-A a AVCHD. Širokou konektivitu zajišťují LAN a Wi-Fi připojení pro přehrávání audia, videa, nebo fotek po síti, 2x HDMI vstup, 2x HDMI výstup, 3x USB a vstup SPDIF a toslink. Přehrávač lze zapojit jako předzesilovač a můžete ho připojit k výkonovému zesilovači nebo aktivním reprosoustavám.

 

V audio části je Cambridge Audio CXU osazen pěti D/A převodníky Wolfson WM 8740 spolu s technologií ATF pro převzorkování časově proměnlivou filtrací s redukcí jitteru (Q5™), vyvinutou ve spolupráci s firmou Anagram Technologies ve Švýcarsku, která převádí 16-24 bitová audio data na 24 bitová/192kHz data s dramaticky vylepšenou reprodukcí hudby. Například při použití se standardními disky CD zvyšuje Q5™ čistotu, bohatost a dynamický rozsah zvuku na úroveň obvykle spojovanou s disky SACD nebo DVD-A. Tím se zhodnocují investice, které jste již do hudby vložili.

 

Dostupný v černém provedení s čelním panelem z broušeného hliníku

 

 

Základní charakteristika Cambridge Audio CXU:

 • Přepočet obrazu až do rozlišení Ultra HD 4K a převod obrazu z režimu 2D do režimu 3D
 • Dva HDMI vstupy a podpora standardu MHL
 • Nový dvoujádrový SoC (System on Chip) procesor zajišťující rychlý start přístroje a rychlé načítání disků
 • Vylepšená podpora streamování videa ze sítě včetně vylepšeného grafického rozhraní
 • Gapless - podpora přehrávání bez mezer a HDMI 2.0

 

Podporované formáty:

 • Blu-Ray – High Definition Blu-Ray Disc™ poskytuje perfektní video a audio kvalitu pro vaši domácí zábavu.
 • Blu-Ray 3D – Zažijte nový rozměr High Definition obrazu. Cambridge Audio CXU podporuje specifikaci Blu-Ray 3D a je plně kompatibilní s Blu-Ray 3D disky.
 • Konverze do 3D režimu – Vezměte svoje standardní DVD, Blu-Ray disky a další video obsah a převeďte jej stisknutím jediného tlačítka do 3D režimu. CXU také umožňuje nastavit hloubku 3D efektu, stejně tak jako konvergenci obrazu pro větší osobní pohodlí diváka.
 • SACD – Model CXU přehrává Super Audio CD (SACD) a podporuje stereo i multi-kanálové audio nahrávky. Uživatel si také může vybrat nativní výstup v režimu DSD (Direct Stream Digital), nebo konverzi do režimu PCM.
 • DVD-Audio – Cambridge Audio CXU přehrává DVD-Audio disky a podporuje stereo i multi-kanálové audio nahrávky. Uživatelé si mohou zvolit zda se bude přehrávat DVD-Audio, nebo DVD-Video část disku.
 • Služba Netflix – S touto službou můžete v jediném okamžiku sledovat oblíbené televizní pořady a filmy streamované pomocí služby Netflix. Součástí tarifního programu „Netflix unlimited streaming membership“ je i speciální část „Just For Kids“ také vybere televizní pořady a filmy vhodné pro děti a mladší diváky. Při výběru sledovaného pořadu je možné zvolit rozlišení videa až 1080p, 5.1 audio, titulky a další jazykové audio stopy. (Tato služba zatím není dostupná v ČR.)
 • Komplexní podpora streamování – Kromě oblíbené služby Netflix dovoluje Cambridge Audio CXU přístup k dalším oblíbeným internetovým službám jako například YouTube Leanback a Picasa. Další služby budou v budoucnu postupně přidávány.
 • BD-Live & BonusVIEW – Cambridge Audio CXU podporuje BD-Live™ (Profile 2.0) a splňuje pro tuto funkci veškeré hardwarové požadavky – audio/video dekodér, Ethernetové a bezdrátové připojení k síti a 1GB interní paměti. Také podporuje BonusVIEW (Profile 1.1) umožňující využít funkce jako například obraz v obraze, audio komentáře režiséra, nebo herců a to vše během přehrávání hlavního filmu.
 • Další podporované formáty – Model CXU podporuje téměř všechny moderní audio a video formáty včetně DVD, audio CD, HDCD, Kodak Picture CD, AVCHD, MP4, AVI, MKV a další audio/video/obrazové soubory uložené na CD/DVD/BD discích, USB discích. CXU také plně podporuje bezztrátové hudební soubory WAV a FLAC ve vysokém rozlišení.

 

Jedinečná video kvalita:

 • Technologie Darbee Visual Presence – Model CXU obsahuje video procesor DARBEE s nejnovější generací technologie Visual Presence. Technologie Visual Presence vytváří naprosto přirozený obraz bez šumu a artefaktů a přináší tak naprosto pohlcující zážitek ze sledování filmů či jiného video obsahu. Kvalitní Blu-Ray disky reprodukuje CXU přirozeně a tak, jak si představoval režisér filmu, obraz DVD disků je konvertován tak, aby maximálně překlenul vizuální rozdíl mezi DVD a Blu-Ray disky. Pro data streamovaná ze sítě a video obsah v mnoha formátech nabízí Cambridge Audio rozšířené možnosti úpravy obrazu včetně redukce šumu, kompenzace obrazových artefaktů, nastavení barev, kontrastu, detailů a ostrosti.
 • 4K Upscaling – Ještě větší zážitek než u Full HD nabízí čtyřnásobně vyšší rozlišení 4K (3840 x 2160 px) do kterého může být přepočítán obraz z libovolného zdroje přehrávače Cambridge Audio CXU.
 • DVD Upscaling – Technologicky pokročilý převod obrazu ze standardního DVD rozlišení do vysokého rozlišení vašeho televizoru umožňuje technologie „Per-pixel motion-adaptive de-interlacing“. Další možnosti technologie Visual Presence zajistí jasnější, hladší a věrnější obraz bez šumu a obrazových artefaktů.
 • Full HD 1080p výstup – CXU umožňuje uživateli vybrat rozlišení HDMI výstupu, včetně režimu 480i, 480p, 720p, 1080i a 1080p.
 • True 24p™ video – Mnoho Blu-Ray disků je zaznamenáno rychlostí 24 snímků za sekundu, což je stejná rychlost jakou má originální záznam kinofilmů. CXU dokáže takový záznam věrně reprodukovat použitím výstupu 1080p 24Hz (vyžadována je kompatibilní televize), což přináší plynulejší pohyb a zážitek jako v kině. Přehrávač také dovoluje obnovit původní rychlost 24 snímků za sekundu u takto zaznamenaných DVD disků v NTSC formátu.
 • Režim Source Direct – Pro uživatele, kteří chtějí využít externí video procesor nabízí CXU režim výstupu „Source Direct“. V tomto režimu není audio ani video obsah nijak upravován a vylepšován a je poslán přímo na výstup přehrávače.
 • Poměr stran a zoom – CXU nabízí mnoho možností nastavení poměru stran obrazu a zvětšení obrazu. Uživatelé tak mohou sledovat film v původním poměru stran, zvětšit si obraz na celou obrazovku, nebo si zvětšit obraz tak, aby na obrazovce nebyly černé pruhy u některých širokoúhlých titulů.
 • Režim Vertical Stretch – Pro zákazníky se zobrazovacím systémem 2.35:1 CIH (Constant Image Height) nabízí přehrávač speciální režim Vertical Stretch pro práci s anamorfním objektivem projektoru a zobrazovači 2.35: CIH. Umožňuje také unikátní posun titulků nahoru i dolů, takže je v tomto režimu možné vidět všechny titulky.
 • Rozšířené možnosti nastavení obrazu – Uživatelé nyní mohou velmi detailně nastavovat jas, kontrast, saturaci, barvy, ostrost obrazu, stejně tak jako úroveň redukce šumu, nastavení vylepšení barev a kontrastu. Přehrávač si pamatuje až tři vlastní nastavení obrazu, což umožní zvolit vhodné nastavení pro různé typy obrazu.

 

Reálný zvuk:

 • Anagram Technology Q5™ DSP – převzorkování časově proměnlivou filtrací s redukcí jitteru s upsamplingem skladeb do vysokého rozlišení 24-bit/192kHz.
 • Wolfson WM 8740 – separátní audiofilní D/A převodníky pro každý kanál zvlášť.
 • Variabilní digitální filtr – umožňuje jemné doladění charakteru zvuku dle požadavků uživatele. Možnost výběru ze 3 digitálních filtrů - lineární fáze / minimální fáze / strmý filtr.
 • Dolby® True HD – Dolby True HD přináší bezztrátovou kompresi audio signálu srovnatelnou se studiovou master nahrávkou, určenou speciálně pro zábavu ve vysokém rozlišení. Cambridge Audio CXU podporuje pro tento formát režim bit-stream přes HDMI 1.4a výstup. Signál také může být dekódován do formátu LPCM a přenášen HDMI výstupem, nebo pomocí analogových výstupů až v režimu 7.1. Režimy Dolby Digital a Dolby Digital Plus jsou podporovány také.
 • DTS-HD Master Audio™ – DTS-HD Master Audio přináší poslechový zážitek odpovídající špičkové kvalitě High Definition obrazu s podporou režimu 7.1, které jsou do posledního detailu shodné se studiovou master nahrávkou. CXU podporuje pro tento formát režim bit-stream, ale umí jej také dekódovat a přenášet přes HDMI nebo analogový 7.1 výstup. Podporovány jsou také režimy DTS-HD High Resolution Audio a DTS Digital Surround.
 • Analogový audio výstup 7.1 – Oddělené analogové výstupy pro režim 7.1 jsou ideální pro připojení k reproduktorovému systému v režimu 7.1, nebo 5.1. CXU přináší neuvěřitelné zvukové podání a ještě dokonalejší prostorový zážitek. Pro posluchače stereo systémů umožňuje přístroj nastavit down-mix režim pro stereo poslech.
 • Digitální optický a digitální koaxiální výstup – Pro snadné připojení například k tradičnímu A/V receiveru nabízí CXU oba nejpoužívanější digitální výstupy – digitální optický a digitální koaxiální audio výstup.

 

Dokonalé pohodlí:

 • Podsvícený dálkový ovladač – CXU je dodáván s plně podsvíceným dálkovým ovladačem pro snazší použití ve špatných světelných podmínkách, nebo zatemněných domácích kinech. Díky ergonomickému rozmístění tlačítek a jasnému označení je ovládání přehrávačů Cambridge Audio ještě snadnější než dříve.
 • Dva HDMI výstupy – Dva HDMI 1.4a výstupy nabízí široké možnosti zapojení s novou i starší technikou vybavenou HDMI konektory. Například není třeba měnit starý A/V receiver, který neumí 3D režim a přesto si tento režim užít naplno. Jeden HDMI výstup přehrávače CXU může být zapojen do 3D televize a druhý výstup může být použit pro zvuk se starším A/V receiverem s HDMI ve verzi 1.1-1.3. Uživatelé projektorů mohou také využít dvou HDMI a mít připojen svůj projektor, ale i televizi pro občasné použití. Pro multi-room instalace dovoluje Cambridge Audio CXU využít zapojení obou HDMI výstupů zároveň, a to pro 2D i 3D obsah.
 • Dva HDMI vstupy – Připojením externích zařízení jako například set-top boxů, síťových streamovacích zařízení a dalších je možné využít vynikající zpracování obrazu a zvuku přístroje CXU. Pro více možností zapojení je jeden HDMI vstup na zadní straně přístroje a jeden HDMI vstup na čelním panelu.
 • HDMI vstup s podpodou MHL – Připojení smartphonů, tabletů a dalších mobilních zařízení je nyní snadné pomocí standardu MHL (Mobile High-Definition Link). Vstupní HDMI port na CXU zobrazí ve vysokém rozlišení obrázky, přehraje 1080p video nebo vysoce kvalitní digitální hudbu a přitom současně nabíjí připojené mobilní zařízení. Přední HDMI vstup tak jsou ve skutečnosti dva porty najednou - HDMI a MHL.
 • Bezdrátové připojení a Ethernet – Pomocí přiloženého Wireless-N adaptéru nebo Ethernet portu RJ45 si mohou uživatelé prohlížet BD-Live obsah, sledovat streamovaná videa pomocí služeb jako Netflix, přehrávat obsah uložený na jejich domácích sítích a zajistit pro CXU vždy aktuální firmware, čímž bude zajištěna maximální kompatibilita s budoucími Blu-Ray disky i dalšími technologiemi.
 • Tři USB porty – Pro uživatele jsou na přístroji celkem tři USB 2.0 vysokorychlostní porty. Dva jsou na zadní straně a jeden na čelní straně. Uživatelé se tak mohou těšit na video ve vysokém rozlišení a hudbu přímo z jejich USB disků.
 • Konverze PAL/NTSC – CXU podporuje obrazovou normu PAL i NTSC a umí je přehrávat. Také umožňuje konverzi jedné obrazové normy do druhé a naopak. (Je nutné brát v potaz omezení DVD regionu a BD zóny.)
 • Externí IR port – Pro lepší integraci do systémů domácího kina, nabízí CXU možnost připojení externího IR portu.
 • RS-232 ovládání – Pro možnosti instalací do řídících systémů nabízí CXU ovládací port RS-232 s bohatými možnostmi kontroly přístroje. Přehrávače Cambridge Audio je tak možné snadno začlenit do inteligentních řídících systémů.
 • Mobilní aplikace pro ovládání – Pro ještě větší uživatelské pohodlí může být CXU ovládán pomocí aplikace běžící na kompatibilním mobilním telefonu nebo tabletu. Aplikace pro ovládání Cambridge Audio přehrávačů je dostupná pro zařízení pracující pod operačním systémem Android a iOS.
 • Gracenote MusicID® a VideoID™ – Připojením přehrávače CXU k celosvětové databázi Gracenote přes Internet je možné obohatit zážitek z přehrávání hudby a videa zobrazením dodatečných informací o přehrávaném CD, DVD, či Blu-Ray disku, nebo široké škále multimediálních souborů. Zobrazeny mohou být informace jako je obal disku, název, interpret, typ hudby a další.
 • DMP & DMR – Digital Media Player (DMP) a Digital Media Renderer (DMR) funkce umožňuje přehrávání audio, video a obrazových souborů uložených na DLNA kompatibilních úložištích jako jsou počítače, nebo síťová úložiště (NAS). Připojení je možné pomocí bezdrátového i kabelového připojení.
 • SMB/CIFS přístup – CXU přichází s experimentální funkcí, která dovoluje přistupovat k audio, video i obrazovým souborům na sdílených počítačích v domácí síti přes Server Message Block (SMB), nebo Common Internet File System (CIFS) protokol.

 

Provedení a rozměry

 • Šasi z pevné oceli, čelní panel z broušeného hliníku a mechanika pro Blu-Ray disky uprostřed přístroje, to vše je u CXU navrženo tak, aby celkový zážitek z přístroje byl stejně silný jako zážitek ze zvuku a obrazu, který produkuje.
 • Rozměry (V x Š x H): 82 x 430 x 312 mm
 • Hmotnost: 5 kg
 • Barevné provedení černé
 • Příkon (maximální): 35 W, (pohotovostní režim): < 0.5 W

Fotogalerie produktu Cambridge Audio CXU

Videa k produktu Cambridge Audio CXU


Porovnání produktu Cambridge Audio CXU


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Cambridge Audio CXU

What HiFi

"Nejlepší Blu-ray přehrávač v kategorii nad 300 liber. Multi-talentovaný univerzální přehrávač, který hraje brilantně filmy i hudbu ..."

 

 

další testy >>

© 1991 - 2019 EXCELIA HIFITOPlist

nahoru ^