Cambridge Audio Azur 851 W

High-End výkonový zesilovač 2 x 200 W nebo monoblok 500 W (800 W @ 4 ohm), Class XD, XLR
Kód produktu: Azur 851W
Výrobce: Cambridge Audio
Záruka:3 roky
Dostupnost: nedostupné
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
59 990,00 Kč
ks

Popis produktu Cambridge Audio Azur 851 W

Azur 851 W převyšuje jeho již tak vysoce uznávané předchůdce v téměř každém ohledu. V jeho středu je inovativní a patentovaný systém třídy XD společnosti Cambridge Audio s 12 výstupními tranzistory na kanál. Kombinace toho nejlepšího z třídy A a třídy AB a odstranění nevýhody obou. Třída XD zesilovače eliminuje přechodové zkreslení, celkově zní jako třída A, zároveň však nabízí napájecí účinnost třídy AB. Jeho výkon musíte slyšet, abyste uvěřili.

 

Stejně jako sofistikované zapojení třídy XD, Azur 851 W využívá 2 samostatné high-end toroidní transformátory jeden pro výkonový zesilovač sám a jeden pro vstup a další obvody, které tak neovlivňují kvalitu, výstupní hlasitost ani dynamiku. Také je zde použit náš patentovaný Terrapin impedanční vyrovnávací modul oddělovacího zesilovače signálu s konstantní impedancí pro naprosto konzistentní zvuk všech zdrojů. A CAP5 vlastní ochrana, aby se zabránilo DC špičkám, přehřátí, zkratu nebo limitaci.

 

Výsledkem je úžasně přesný zesilovač, který je také neuvěřitelně výkonný a všestranný. Azur 851 W nabízí masivních 200 W na kanál do 8 ohmů ve stereo konfiguraci, ale může být také spuštěn v můstkovém režimu mono na výstupu s 500 W RMS k dispozici.

  

K novým finesám patří také inteligentní auto-standby režim, který detekuje příchozí audio signál, automaticky přichází do činnosti z jeho standby (0,5 W) pohotovostního režimu a zjednodušuje integraci s jakýmkoliv Cambridge Audio předzesilovačem, jako je např. Azur 851 E nebo 851 N. Po půlhodině nečinnosti se zase zesilovač uvede do režimu standby, takže můžete v klidu usnout, aniž by jste marnili jeho výkonem.

  

Výkonný, přesný a flexibilní - ale ze všeho nejdůležitější, nejlepší zesilovač, jaký jsme kdy udělali. Připravte se na zážitky ...

  

  

Základní charakteristika Cambridge Audio Azur 851 W:

  

Technické údaje

 • Výstupní výkon: 2 x 200 W (do 8 ohmů), 2 x 350 W (do 4 ohmů)
 • Výstupní výkon mono (bridge-mode): 500 W (do 8 ohmů), 800 W (do 4 ohmů)
 • Frekvenční rozsah (+/-1dB): 5 Hz – 80 kHz
 • Celkové harmonické zkreslení (THD): < 0.001% @ 1kHz, 80% jmenovitého výkonu; < 0.005% @ 20 Hz - 20 kHz, 80% jmenovitého výkonu
 • Odstup signálu od šumu (S/N ref 1W): > 90 dB
 • Činitel tlumení: > 110 @ 1 kHz
 • Vstupy: XLR + RCA
 • Vstupní impedance: 38k ohmů (XLR), 68k ohmů (RCA)
 • Výstupy: zdvojené zlacené reproduktorové bi-wire terminály s možností zapojení banánků / vidliček / holého vodiče, linkové výstupy XLR + RCA pro připojení dalšího výkonového zesilovače

  

Provedení a rozměry

 • Kovový čelní panel
 • Barevné provedení černé nebo stříbrné
 • Rozměry (V x Š x H): 148 x 430 x 365 mm
 • Hmotnost: 19.1 kg
 • Příkon (maximální při plném vybuzení obou kanálů): 2400 W, (volnoběh): 180 W, (pohotovostní režim): < 0.5 W

 

 

Doporučené signálové kabely:
Cardas Crosslink XLR

Fotogalerie produktu Cambridge Audio Azur 851 W

Videa k produktu Cambridge Audio Azur 851 W


Porovnání produktu Cambridge Audio Azur 851 W


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Cambridge Audio Azur 851 W

Australian HiFi

"Vybíráte-li sestavu předzesilovače a výkonového zesilovače (a to byste měli, pokud chcete vážně dobrý zvuk!), mělo by toto duo 851 být vysoko ve vašem nejužším výběru... či dokonce přímo na jeho vrcholu. Vřele doporučujeme!"

 

 

Words and Music

"Kombinace Azur 851 E/W zní mohutně, naprosto věrně, dokáže předat tolik jemných detailů, kolik jen nahrávka může poskytnout, a zároveň si uchovává obrovské výkonové rezervy připravené k okamžitému nasazení v případě potřeby. Jednoduše se jedná o jednu z nejtransparentnějších, nejúchvatnějších a nejvíce obohacujících kombinací zesilovačů, s jakou jsem se setkal, s jemným uchopením reprosoustav, s nimiž je použita, s obrovským množstvím předávaných informací a nikdy ani sebemenším pocitem, že by hudba byla brzděna nebo ochuzena..."

 

 

HiFi Voice

"Znamená-li pro vás sousloví Cambridge Audio synonymum pro dostupnou až střední třídu elektroniky, je čas přehodnotit svůj pohled. Dělený zesilovač, sestávající z předzesilovače 851 E a koncového stupně 851 W je totiž ryzí high-end. Svým charakterem sestava evokuje čistě v „áčku" hrající komponenty vyšších tříd, odkazuje na ně svou transparentností, jemností a věrností barev. Nadchne pak také důrazem a energií v celém pásmu, zvláště ale skutečně exkluzivním basem. Už jako nošení dříví do lesa působí chvála na rozlišení a vůbec celkovou přirozenost, kterou byste si určitě (a to zvláště v dnešní době extrémně stoupajících cen) nespojovali s předzesilovačem za něco přes 40 a koncovým zesilovačem za 60 tisíc..."

 

 

Top 1000  /  další testy >>

© 1991 - 2024 EXCELIA HIFI

nahoru ^