Cambridge Audio Azur 851 A

Stereofonní zesilovač 2 x 120 W, Class XD, XLR
Kód produktu: Azur 851A
Výrobce: Cambridge Audio
Dostupnost: nedostupné
Barevné provedení:
Výroba ukončena.

Popis produktu Cambridge Audio Azur 851 A

EISA 2012 - 2013

 

Azur 851 A je přímý nástupce Cambridge Audio Azur 840 A - nejlepšího evropského stereofonního zesilovače roku 2008 dle odborné poroty EISA. A stejně jako jeho předchůdce získal Azur 851 A díky své bezkonkurenční zvukové kvalitě ocenění EISA v roce 2013.  Využívá zapojení výkonových stupňů v XD třídě, vlastní patentovaný návrh Camridge Audio. Spojuje jemnost a rozlišení třídy A s výkonem třídy AB bez patrného přechodového zkreslení a bez nadměrného zahřívání.

 

Doručuje 2 x 120 W do 8 ohmů nebo 2 x 200 W do 4 ohmů, využívá dvou párů vysokovýkonostních tranzistorů na kanál, dvojité sekundární vinutí napájecího transformátoru a dvojitý usměrňovač proudu - zvlášť pro každý kanál. Jsou využívány dva toroidní transformátory, jeden hlavní uprostřed zesilovače pro výkonové stupně, druhý pro předzesilovací část je zcela oddělen a odstíněn kvůli zamezení interferencí.

 

Je vybaven dvěma symetrickými XLR stereo vstupy a sedmi stereo RCA vstupy s indikací na displeji s možností pojmenování.

 

Zesilovač má přesné elektronické řízení hlasitosti, ochranu proti přetížení či zkaratu na výstupech a RS 232 port pro ovládání v zákaznických instalacích.

 

 

Základní charakteristika Cambridge Audio Azur 851 A:

 

Technické údaje

 • Výstupní výkon: 2 x 120 W (do 8 ohmů), 2 x 200 W (do 4 ohmů)
 • Celkové harmonické zkreslení (THD): < 0.001% @ 1kHz, 80% jmenovitého výkonu; < 0.01% @ 20 Hz - 20 kHz, 80% jmenovitého výkonu
 • Vstupy: 2 x XLR, 7 x RCA
 • Výstupy: zlacené reproduktorové terminály pro dva páry reprosoustav A + B s možností připojení banánků / vidliček / holého vodiče, linkový nahrávací výstup (Rec Out), linkový výstup předzesilovače (Pre-Out), 6.3 mm sluchátkový výstup
 • Frekvenční rozsah (+/-1dB): 10 Hz – 50 kHz
 • Odstup signálu od šumu (S/N ref 1W): > 93 dB
 • Vstupní impedance: 20k ohmů
 • Korekce basů a výšek: +/-10dB @ 10 Hz a +/-7.5dB @ 20 kHz
 • Systémový dálkový ovladač

 

Provedení a rozměry

 • Kovový čelní panel
 • Barevné provedení černé nebo stříbrné
 • Rozměry (V x Š x H): 115 x 430 x 385 mm
 • Hmotnost: 15 kg
 • Příkon (maximální při plném vybuzení obou kanálů): 800 W, (pohotovostní režim): < 0.5 W

Fotogalerie produktu Cambridge Audio Azur 851 A

Videa k produktu Cambridge Audio Azur 851 APorovnání produktu Cambridge Audio Azur 851 A


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Cambridge Audio Azur 851 A

EISA 2012 - 2013

 

Cambridge Audio Azur 851 C + 851 A oceněn EISA jako nejlepší stereofonní systém roku 2012 - 2013:

"Kdy je CD přehrávač VÍCE než CD přehrávač? Pokud je konstruovaný jako samostatný D/A převodník společně s vestavěnou CD mechanikou. Tím je Cambridge Audio Azur 851 C, nejlepší současný firemní přehrávač spojující nejrafinovanější konstrukci D/A převodníku s USB a digitálními audio vstupy. Partnerský zesilovač 851 A je vlkem v rouše beránčím, svalnatý zesilovač, jenž uchvátí reprosoustavy a vyždímá z nich pevný, sugestivní a rozměrný bas. Oba komponenty Vás přesvědčí svými highendovými technologiemi, a to za sumu značně skromnější než odpovídá audiofilským standardům. Připojte nejlepší reprosoustavy, jaké si můžete dovolit, a Cambridge Audio Vás dopraví do hifi nebe."

 

 

HiFi Voice

"Dostatek energie a dostatečná rezerva je cítit v každé chvíli, zvuk je velký a bohatý, má přirozený tah na branku, je cítit pumpující základ a otevřené středy. Vokál Kate Bush je tak příjemný, měkký a velmi „lidský". Čistota a muzikálnost dotvářejí velice příjemně poslouchatelný celek..."

 

 

Audio

"Originální technika výkonových zesilovačů, důkladné a naddimenzované napájení. Rozšířená nabídka funkcí v menu, regulace, displej… Zvukově plný a současně rozlišený, velmi dynamický."

 

 

Witchdoctor

"Jednou v sobotu večer jsem poslouchal skladbu "Shoot The Lights Out" z CD Southern Manners od The Watson Twins. Propojení jsem měl kabeláží Nordost Blue Heaven a přehrávač a zesilovač Cambridge Audio hrály způsobem, který naprosto zesměšňoval jejich cenovky. Jediný způsob, jak mohu hudbu popsat, je "nádherná". Systém dělal všechno správně a já byl pohlcen průzračností, čistotou a hladkostí. Kroutil jsem hlavou a trochu se pousmíval nad ironií toho všeho.

Ironie? Ano - s jiným logem na přední straně by tyto jednotky mohly mít klidně vyšší cenovku. Podívejte se na to takhle: mnoho audiofilů by mohlo značku CA zavrhnout, protože je pro ně příliš laciná, a utratí více peněz za sestavu, která je hůře postavená, má méně funkcí a podobnou kvalitu zvuku (nebo dokonce za zařízení, které nezní tak dobře).

Nakupte několik těchto komponent, sundejte víka a všechna odhalující loga schovejte pod vrstvu "audiofilního stínění" přilepeného nějakým velmi silným lepidlem (nezapomeňte zakrýt i loga na zadní straně skříní). Pak čelní desky nahraďte něčím opravdu honosným, třeba 10 mm silným plátem vysoce leštěné překližky Panzerholz nebo půlcentimetrovým pancéřovým plátem z vraku lodi Graf Spee. Na přední stranu si dejte vlastní embosované logo, zakryjte CA kolečko nahoře a vyrobte si nové krabice. Zaregistrujte svou společnost v pochybné zemi třetího světa a spusťte svou novou hi-fi značku na internetu s cenovkami nejméně dvojnásobnými oproti současným cenám, možná i vyššími. Ani v nejmenším nepochybuji o tom, že by si tyto nelegálně vyrobené komponenty našly spoustu kupců jen na základě zvuku.

Takto bych chtěl zdlouhavě říci, že komponenty řady 851 od Cambridge Audio více než splnily má očekávání. Na začátku této recenze jsem řekl: "Aby si tyto komponenty udržely mé vnímání vysoké hodnoty, budou muset hrát jako mistři." A to se mi líbí. To splnily, a ještě víc.

Nabídnout takovou úroveň výkonu za 2 499 a 2 799 dolarů je ohromný úspěch - oba jsou neuvěřitelně dobře postavené, jsou nabité funkcemi, jsou přizpůsobitelné, všestranné, snadno se používají a znějí báječně. Přehrávač CD knokautuje konkurenci, jediným problémem je, že někteří lidé nebudou chtít točit stříbrné disky vůbec, a v takovém případě může být lepší volbou samostatný D/A převodník, ale pro ty, kteří chtějí to nejlepší z obou světů, je to fantastická koupě.

Rovněž zesilovač je nejlépe znějící jednotka tohoto typu, jakou jsem kdy v této cenové kategorii slyšel - je to v podstatě kompletní balíček. Upřímně řečeno, nerad bych prodával produkty, které by konkurovaly některému z těchto přístrojů. Do konce roku zbývá už jen pár měsíců a muselo by dojít k velkému rozruchu, aby se 851 A a 851 C nakonec nestaly mými produkty roku..."

 

 

Audio Video

"Výsledek byl opravdu vynikající, jeden z nejlepších, které jsme slyšeli. Udivující je prostorová otevřenost a současně hudební mohutnost. Kvalita vyšších formátů je opravdu slyšet, ale již základní CD signál je perfektní, upsampling na 24 bit/384 kHz prostě dělá svoje. Hudby je jakoby opravdu více a v mnoha úrovních posiluje přítomnost těch nejjemnějších zvuků prostor a podrobnosti nástrojů, tím jsou příjemně „vytrženy“ z hudby a můžete si tak každého nástroje užívat vlastně zcela samostatně. Jednotlivé tóny nesplývají, ale ve své mnohosti vytvářejí plný hudební zážitek. Velmi efektní je to u kvalitních nahrávek jazzu, ale i tvrdší rockové hudby, která tak získává na realitě pódia. Zkusmé zařazení filtrů bylo slyšitelné na charakteru reprodukce, ale jen obtížně lze určit, který by se vám líbil nejvíce jako obecný filtr. Na jazz rozhodně filtr číslo tři. Komorní, tlumenější vážné hudbě snad více vyhovuje dvojka, ale první filtr nám přeci jen připadal relativně univerzální. Příjemné jsou také detaily z obsluhy, kdy zesilovač při vypínání i zapínání automaticky tlumí a nastavuje původní hlasitost. Displej a celková obsluha je uživatelsky velmi vstřícná."

 

 

Top 1000  /  další testy >>

© 1991 - 2024 EXCELIA HIFI

nahoru ^