Cambridge Audio Azur 840 A (V2)

Stereofonní zesilovač 2 x 120 W, Class XD, XLR

Kód produktu: 840A
Výrobce: Cambridge Audio
Dostupnost: nedostupné
Barevné provedení:
Výroba ukončena.

Popis produktu Cambridge Audio Azur 840 A (V2)

Pro zesilovač 840 A jsme vyvinuli mnoho nových obvodů a součástek, a mnoho z nich bylo navrženo speciálně pro tento model. Naše vlastní unikátní obvodové řešení obsahující zapojení koncového stupně ve třídě XD™ eliminuje přechodové zkreslení signálu s nízkou úrovní. Tato technologie umožní práci zesilovače v čisté třídě-A, právě v přechodové oblasti. Neměli bychom zaměňovat tuto technologii s třídou AB, která pracuje ve třídě-A pouze v malé oblasti a za cenu vyššího zkreslení jakmile úroveň signálu překročí tuto oblast. Technologie obvodů třídy XD™ nejen odstraní přechodové zkreslení z nulového bodu přechodu, ale také redukuje zkreslení v ostatních obvodech zesilovače.

 

Dalším rysem je použití soustavy přesných odporů a kvalitních relé pro řízení hlasitosti a stereováhy, namísto běžného potenciometru. Hlasitost je řízena v krocích po 1 dB, v celém rozsahu mající velmi jemný a přesný logaritmický průběh s mimořádně přesným souběhem kanálů. Přepínání vstupů je rovněž řešeno prostřednictvím relé vysoké kvality. V neposlední řadě je další důležitou vlastností zesilovače vybavení transformátorem s dvojitým sekundárním vinutím pro levý a pravý kanál, dvojitý usměrňovač proudu a oddělený obvod napájení pro dual mono provoz koncových zesilovačů. Samotný transformátor zdroje pro předzesilovač dělá z Cambridge Audio Azur 840 A dělený zesilovač v jednom šasi. XLR vstup disponující symetrickým zapojením je dokonale připraven pro optimální spolupráci s CD přehrávačem 840 C, ale i jinými zdroji signálu jiných výrobců jenž disponují symetrickými výstupy. Zcela nový návrh zpracování šasi kombinuje masivní konstrukční tuhost s pečlivým tlumením a kontrolou nad nežádoucí rezonancí. Azur Navigator dálkové ovládání, které je součástí, poskytuje úplnou kontrolu nad zesilovačem v atraktivním a na používání jednoduchém provedení.

 

Mezi další nové vlastnosti patří podpora pro multiroom systémy. Připojením jednoho nebo dvou externích ovládacích klávesnic Incognito a napájecí jednotky k zesilovači, vytvoříte ovládací centrum jednoduchého multiroom systému. Control A-BUS vstup/výstup, vstup pro připojení externího infračidla a port RS232 jsou k dispozici pro snadnější začlenění do zákaznických instalací.

 

Verze 2

Představujeme zesilovač CAMBRIDGE AUDIO Azur 840 A druhé generace. Přestože jeho předchůdce Azur 840 A posbíral nesčetnou řadu ocenění včetně ceny EISA pro nejlepší evropský stereofonní zesilovač roku 2007-2008, konstruktéři v Cambridge neusnuli na vavřínech, zapracovali na drobných technických detailech a výsledkem je Azur 840 A verze 2. Patentovaná XD technologie byla jemně doladěna a klidové proudy tranzistorů optimalizovány za účelem dosažení ještě nižšího zkreslení. Symetrický vstup (XLR) byl zcela oddělen mechanickým přepínačem od nesymetrické části (RCA). Oddělení zlepšuje odstup rušivých napětí a přeslechy mezi vstupy. Výsledkem uvedených změn je opravdu zřetelně čistší, průzračnější zvuk a širší stereofonní obraz při reprodukci zdařilých nahrávek, je-li zesilovač součástí kvalitativně odpovídajícího hifi řetězce a s přehrávačem propojen symetrickou cestou. K další příjemné inovaci došlo u regulátoru hlasitosti, který má nyní jemnější chod - rozsah 95 dB v kroku po 1 dB.

 

 

Základní charakteristika Cambridge Audio Azur 840 A2:

 

Technické údaje

 • Výstupní výkon: 2 x 120 W (do 8 ohmů), 2 x 200 W (do 4 ohmů)
 • Celkové harmonické zkreslení (THD): < 0.0015% @ 1kHz, 80% jmenovitého výkonu; < 0.015% @ 20 Hz - 20 kHz, 80% jmenovitého výkonu
 • Vstupy: 1 x XLR, 7 x RCA
 • Výstupy: reproduktorové terminály pro dva páry reprosoustav A + B, linkový nahrávací výstup (Rec Out), linkový výstup předzesilovače (Pre-Out), 6.3 mm sluchátkový výstup
 • Frekvenční rozsah (+/-1dB): 10 Hz – 50 kHz
 • Odstup signálu od šumu (S/N ref 1W): > 83 dB
 • Vstupní impedance: 20k ohmů
 • Korekce basů a výšek: +/-10dB @ 10 Hz a +/-7.5dB @ 20 kHz
 • Systémový dálkový ovladač

 

Provedení a rozměry

 • Kovový čelní panel
 • Barevné provedení černé nebo stříbrné
 • Rozměry (V x Š x H): 115 x 430 x 385 mm
 • Hmotnost: 15 kg
 • Příkon (maximální při plném vybuzení obou kanálů): 800 W, (pohotovostní režim): < 7 W

Fotogalerie produktu Cambridge Audio Azur 840 A (V2)

Porovnání produktu Cambridge Audio Azur 840 A (V2)


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Cambridge Audio Azur 840 A (V2)

EISA 2007 - 2008

 

Cambridge Audio Azur 840 A (předchůdce modelu Azur 840 V2)  oceněn EISA jako nejlepší stereo zesilovač roku 2007 - 2008:

"Cambridge Audio has spared no costs in its development of the Azur 840A. Within its case there is an army of audiophile-grade components reinforcing a power amplification section offering ‘Class XD’ operation - a genuinely novel approach that combines Class A warmth and lack of distortion with the low temperature operation of Class B. This makes for a highly sophisticated, efficient and attractive-sounding amplifier, backed by a high current capability and an amazingly fast transient response. With 2x120 Watt RMS (8 Ohms) on tap there is power aplenty, yet its rich sound brings music to life with renewed charm. Excellent connectivity (including balanced and exclusive multi-room inputs) and a sensible price complete the package."

 

 

Stereo & Video

"Zatímco dvojice Azur 740 A + 740 C představuje v porovnání s konkurencí referenci, vyšší tandem Azur 840 A + 840 C přímého protivníka vůbec nemá. Míra čistého, velmi neutrálního zvuku obou tandemů je v těchto třídách výjimečná. S jejich velmi nestranným projevem dostáváte nádavkem přesnou předozadní lokalizaci a bezpočet detailů, které se z reprodukce nevytrácejí ani při vysoké úrovni hlasitosti. Svým projevem věcné komponenty, které nahrávky nijak nepřikrášlují. Doporučuji tuto sestavu vybavit reproduktorovými soustavami, pro něž sáhnete hlouběji do kapsy, posloucháte totiž napříč žánry jen a jen hudbu..."

© 1991 - 2019 EXCELIA HIFITOPlist

nahoru ^