Acoustic Energy Reference 3

Referenční podlahové reprosoustavy 300 W, 90 dB, 6 ohm
Kód produktu: Reference 3
Výrobce: Acoustic Energy
Záruka:5 let
Dostupnost: do 30 dnů
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
159 990,00 Kč
pár

Popis produktu Acoustic Energy Reference 3

Referenční model nejvyšší řady Acoustic Energy Reference - přesné, vyvážené, dynamické, muzikální a transparentní reprosoustavy s neutrálním přednesem.

 

Stěny bassreflexových ozvučnic mají vrstvennou strukturu, kde MDF desky o tloušťce 7 mm (vnější) a 5 mm (vnitřní) odděluje tuhá pryž o síle 3 mm, která je výborně tlumí. Pravoúhlé kabinety, jen vpředu s jemně zaoblenými bočními hranami, jsou proto vůči rezonancím i proklepání kloubem ukazováku netečné. K tuhosti ozvučnic, hmotnících úctyhodných 32 kg, přispívá i několik vrstev dokonale rovného, čirého klavírního laku. Odnímatelné ochranné rámečky s průzvučnou černou tkaninou aretují magnety, takže čelo soustav nehyzdí žádné otvory navíc.

 

Výškový měnič Ring-Radiator dánské značky Vifa v zakázkovém provedení pracuje se dvěma kruhovými zářiči (větší má průměr 32 mm), které se chovají podobně jako poddajná kalota (u té nejvyšší kmitočty vyzařuje jen prstenec u její základny), ale vykazují přitom jen minimální výskyt parazitních kmitů. Vyzařovací charakteristiku optimalizují pevný kužel v ose reproduktoru a navíc ještě patentovaná akustická čočka DXT se dvěmi ohybovými kružnicemi coby sofistikovaný zvukovod (tu dříve začaly používat soustavy z řady Radiance). Magnetický obvod je z neodymia, kmitací cívka navinuta hliníkovým drátem.

 

Středový reproduktor o průměru 110 mm a dva basové reproduktory Pure Piston o průměru 130 mm mají kónické hliníkové membrány z tenkostěnného tlakového odlitku, zesílené u středu nízkými kužely z téhož materiálu, jež s košem spojují pryžové vlnky velkého zdvihu. Kmitací cívky jsou kvůli přesné kontrole pohybu membrány vinuty dvojitě, opět hliníkovým vodičem, který dobře odvádí balastní teplo, ale je lehčí než měď. S ohledem na přesné i živé basy odolali konstruktéři pokušení sáhnout po jediném rozměrnějším reproduktoru: dvě menší membrány dají dohromady větší plochu a každá má nadto vlastní pohon.

 

Pasivní výhybky s krátkými prudovými dráhami používají zapojení 2. řádu (s poklesem -12 dB/oktávu) s dělicími kmitočty 200 Hz, respektive 2 kHz, který ještě nezasahuje do kritické části středního pásma ani do oblasti vyšších harmonických. Pro vnitřní kabeláž značka AE používá měděnou kabeláž s až předimenzovaným průřezem. Na zadní stěně kabinetů ústí bassreflexový otvor a kousek nad základnou najdete subšasi (i zde vykládané lakovanou ebenovou dýhou) s párem masivních šroubovacích terminálů německé značky WBT, jež umožňují připojení reprokabelů zakončených holými vodiči i banánky.

 

Vzhledem k nadstandardní charakteristické citlivosti (90 dB/W/m) si s řádným vybuzením soustav Reference 3 poradí většina zesilovačů.

 

 

Technická specifikace Acoustic Energy Reference 3

 • Doporučený zesilovač: 40 - 300 W
 • Typ ozvučnice: 3 pásmová s bassreflexem. Vysoce pevná sendvičová konstrukce pro eliminaci rezonancí.
 • Frekvenční rozsah +/- 3 dB: 33 Hz - 40 kHz
 • Dělící frekvence: 200 Hz * 2 kHz, výhybka druhého řádu (útlum 12 dB na oktávu) s ultra-krátkým průchodem signálu
 • Citlivost SPL/M @ 2.83 V: 90 dB
 • Impedance: 6 ohm
 • Maximální akustický tlak: 116 dB
 • Celkové harmonické zkreslení (THD): nižší než 0.3% v pásmu 200 Hz až 20 kHz
 • Basový měnič: 130 mm, aluminiové šasi, vysoce výkonný magnetický systém, dvojitá Al cívka a lehká Al Pure-Piston™ membrána
 • Středový měnič: 110 mm, aluminiové šasi, vysoce výkonný magnetický systém, lehká Al Pure-Piston™ membrána
 • Výškový měnič: 32 mm exkluzivně tvarovaná tkaninová kalota Ring-Radiator se širokým vyzařovacím úhlem a DXT® zvukovodem. Výkonný neodymium magnet, ferrofluidové chlazení
 • Magnetické odstínění: ANO
 • Antirezonanční hroty v ceně: ANO
 • Připojovací terminály: Single WBT
 • Vnější rozměry (V x Š x H): 990 x 260 x 360 mm
 • Hmotnost: 32 kg / ks
 • Povrchová úprava:
     - "Piano Ebony" (luxusní přírodní ebenová dýha ve vysokém lesku)
     - "Satin White" (bílý klavírní lak)
     - "Piano Black" (černý klavírní lak)

Fotogalerie produktu Acoustic Energy Reference 3

Soubory k produktu Acoustic Energy Reference 3

Porovnání produktu Acoustic Energy Reference 3


Porovnat produkt s:           

© 1991 - 2024 EXCELIA HIFI

nahoru ^