Sonus Faber Olympica III

High-end podlahové reprosoustavy, 300 W, 90 dB, 4 ohm

Kód produktu: Olympica III
Výrobce: Sonus Faber
Záruka:5 let
Dostupnost: do 10 dnů
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
289 900,00 Kč
pár

Popis produktu Sonus Faber Olympica III

Jedno z největších děl mistra Andrea Palladio – teatro Olimpico obohacuje město Vicenza jako drahokam a je univerzálním příkladem krásy a vynalézavosti. Představuje jeden z vrcholů harmonie designu, velikosti, krásy, nádherných materiálů a emocí. Je to chrám geometrické dokonalosti v hlasu hudby, nádoba, ve které se zvuk plynule šíří jako v referenčním akustickém prostředí.

 

Sonus Faber od svých počátků rezonuje s harmonií města a s uměním, které ho inspiruje. Jako upřímný hold dědictví Andrea Palladio sestavili konstruktéři řadu modelů Olympica. Cílem bylo vytvořit rodinu soustav designově bohatých, které dokáží hmatatelně evokovat emoce. Konečný výsledek kombinace dřeva a kůže tak přináší lásku a vášeň k hudbě.

 

Tímto novým projektem se firmě Sonus Faber podařilo vyvážit typický styl s prvky moderních technologických inovací. To bylo možné pouze díky obrovskému nasazení celého týmu v čele s Paolo Tezzonem a Livio Cucuzzou a současně značným nárůstem lidských i materiálních zdrojů.

 

Nová řada Sonus Faber Olympica pokračuje v tradici vynikajících materiálů a designu v kombinaci se skvělým výkonem a bezchybnou kvalitou zpracování. Celá serie se vyrábí v Itálii.

 

Charaktristické je použití ořechového dřeva včetně masívu, výsledný produkt je pak syntézou zkušeností z vlajkové lodi Aida a klasické podoby tvaru Lyry. Důležitá inovace spočívá v asymetrii skříně, která jednak snižuje vnitřní rezonance a dále pak umožňuje použití nového systému bassreflexu.

 

Ve všech modelech jsou použity nové měniče i koše, které byly navrženy výhradně inženýry Sonus Faber. K výrobě membrán bylo využito přírodních materiálů - hedvábí pro výškovou kopulku a směs celulózy u basových a středobasových měničů. Kalotový výškový reproduktor s technologií DAD má průměr 29 mm, neodymový magnet a je odvozen od modelu Aida. Středový reproduktor o průměru 150 mm je vyroben z patentované směsi celulózy, kapoku a kenafu, 180 mm basový měnič pak má membránu z celulózové buničiny a rigidní syntaktické pěny.

 

Dělící kmitočty ve výhybce jsou výsledkem počítačového výzkumu a pečlivého ladění podle sluchu. Použité součástky jsou pečlivě vybírány a pocházejí od nejlepších mezinárodních producentů.

 

Inovativní duší celého projektu je systém bassreflexu, který má zajistit dostatečnou rychlost, artikulaci a rozšíření nízkých frekvencí. Tento systém s vertikálním laminárním bočním prouděním vzduchu umožňuje posluchači se rozhodnout, zda nasměruje vyústění bassreflexu dovnitř nebo ven, v závislosti na akustice poslechového prostoru a osobním vkusu.

 

 

Technická specifikace Sonus Faber Olympica III

 • Doporučený zesilovač: 50 - 300 W
 • Typ ozvučnice: 3 pásmová s bočním bassreflexem. Zaoblený kabinet ve tvaru lyry eliminuje difrakce a vnitřní stojaté vlnění. Bočnice z ořechového masivu, čelo z luxusní kůže.
 • Frekvenční rozsah +/- 3 dB: 35 Hz - 30 kHz
 • Dělící frekvence: 250 Hz * 2.5 kHz
 • Citlivost SPL/M @ 2.83 V: 90 dB
 • Impedance: 4 ohm
 • Basový měnič: 2 x 180 mm bezkomprimační otevřený design koše, sendvičová membrána z lehké tvrzené pěny s vnější celulózovou vrstvou, cívka navinutá plochým vodičem, utravýkonný magnet. Ultra dynamika a linearita. Vlastní vývoj Sonus Faber.
 • Středový měnič: 150 mm bezkomprimační otevřený design koše, membrána z patentované směsi přírodní celulózy, buničiny a konopí pro přirozený zvuk, cívka navinutá plochým vodičem, tři přídavné magnetické prstence pro zvýšení účinnosti. Ultra dynamika a linearita. Vlastní vývoj Sonus Faber.
 • Výškový měnič: 25 mm DAD technologie, vysoce rozlišující hedvábná kalota, výkonný neodymový magnet.
 • Připojovací terminály: Bi-Wire / Bi-Amp
 • Antivibrační hroty v ceně: ANO
 • Vnější rozměry včetně podstavce (V x Š x H): 1110 x 400 x 510 mm
 • Hmotnost: 44 kg / ks
 • Povrchová úprava (čelo a vrch přírodní kůže):
     - "Walnut" (boky ořechový masiv, polomatný vícevrstvý lak)
     - "Wenge" (boky tmavý wengový masiv, polomatný vícevrstvý lak)
 • Záruka: 5 let, ruční práce Made in Italy

Fotogalerie produktu Sonus Faber Olympica III

Videa k produktu Sonus Faber Olympica III


Porovnání produktu Sonus Faber Olympica III


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Sonus Faber Olympica III

Tone Audio

"Olympica III jsou úžasné soustavy. Jejich provedení je „hvězdné“ a spíše než reproduktorovou soustavu připomínají umělecké dílo. Veškerý výzkum a vývoj zde byl směřován do designu a vývoje měničů. Celkový finální dojem je tedy vynikající a v mé poslechové místnosti přesahuje i dražší soustavy, které jsem zde měl možnost slyšet. Pokud jste se rozhodli investovat do reproduktorů a žít s nimi spokojeně po dlouhou dobu, Olympica III rozhodně za to spoření stojí."

 

 

Enjoy the Music

"Tyto skvělé produkty spojují kulturu minulosti s vizí do budoucnosti. Jsou ručně navržené lidmi, kteří ukazují lásku k hudbě i řemeslu, se skutečným ohledem na dědictví a na pochopení nejdůležitějších věcí. Často slyšíme, že Italové nabízejí něco zvláštního, pokud jde o design a že vkládají vášeň do svých produktů jako nikdo jiný. S reproduktory Sonus Faber Olympica III si kupujete i část dlouhodobého dědictví, hlubokou vášeň, speciální design a příběh, který před vámi odhalí společnou hudební cestu. Sonus Faber Olympica III jsou cestovatelé v čase. Takoví, kteří vás uchopí a vyzvou dále prozkoumávat hudební historii. Reproduktory Olympica III spojující minulost, přítomnost a budoucnost Vám přinesou pocit hrdého vlastnictví, radosti a množství intimních hudebních zážitků."

 

 

Top 1000  /  další testy >>

© 1991 - 2019 EXCELIA HIFITOPlist

nahoru ^