Pioneer SC-LX 801

9.2-kanálový AV receiver 9 x 200 W s podporou 4K 3D obrazu a síťovými funkcemi, DLNA, WiFi, AirPlay, Bluetooth, Dolby Atmos, DTS-X, internetová rádia, Spotify, Tidal, gramo vstup
Kód produktu: SC-LX801
Výrobce: Pioneer
Dostupnost: nedostupné
Barevné provedení:
Výroba ukončena.

Popis produktu Pioneer SC-LX 801

Pokud je třeba volit mezi více kanály a vyšší kvalitou, zpravidla se rozhodnete pro druhou možnost – ale díky AV receiveru SC-LX 801 můžete tuto situaci vyřešit jednoduše i bez kompromisů: špičkový AV receiver SC-LX 801 má totiž devět koncových stupňů a dva sub-výstupy, takže vám dokáže nabídnout plný potenciál na objektech orientovaného filmového zvuku ve formátech DTS:X a Dolby Atmos – samozřejmě s plným UHD obrazem a vysoce kvalitním rozlišením 4K. Měření v laboratořích a poslechové testy zodpověděly otázku zvukové kvality zcela jednoznačně – neunavující, kontinuální vysoká výkonnost s naturálním a dynamickým zvukem, a nejlepší energetická účinnost – to jsou již po dlouhou dobu charakteristické znaky zesilovačů Pioneer Direct Energy HD, které byly znovu od základu přepracovány a pro receiver SC-LX 801 dále vylepšeny.

 

AV receiver SC-LX 801 plně ocenili zvukaři v londýnském Air Studios, kdy mu byl po rozsáhlých testech za jeho skvělý zvuk udělen prestižní certifikát "Monitor". Při domácím použití je sice pravděpodobnější, že přes AV receiver budete poslouchat hudbu z internetu, než přímo přes mixer, to ale nemusí znamenat, že by snad mělo dojít ke snížení kvality zvuku, protože bezeztrátový streaming přes SC-LX 801 nativně podporují hudební služby Deezer, Tidal a Spotify. Pro receiver SC-LX 801 není žádný problém ani streaming DLNA z lokálního NAS v kvalitě master studio. Nový AV receiver Pioneer SC-LX 801 přehraje i soubory s vysokým rozlišením až 24bit/192kHz a DSD až quad-rate 11.2MHz.

 

Tím se ale ke konci výčtu streamingových možností tento všestranný receiver ani nepřibližuje. Přirozeně mu nechybí Bluetooth ani veškeré standardy pro využívání síťového přehrávání, SC-LX 801 stejně tak podporuje vše od AirPlay po Google Cast. Po bezplatné aktualizaci se také může stát součástí vysoce výkonné multi-room sítě FireConnect.

 

 

Multi-dimenzionální vzrušení s Dolby Atmos

SC-LX801 je kompatibilní s konfigurací 7.2.2ch/5.2.4ch, a nejnovější zvukovou platformou pro kina Dolby Atmos®. Můžete bezproblémově reprodukovat na objektech orientovaný zvuk v hladkých, zakřivených pohybech, nebo si užít realistický trojrozměrný pohyb zvuku za použití stropních reproduktorů.

 

DTS:X

DTS:X je další generace audio kodeku DTS, který pracuje s „object-based“, tedy na principu zvukových objektů, což dává vzniknout novým, pohlcujícím a interaktivním zvukovým zážitkům. Vzhledem k tomu, že DTS:X dokáže zvuk automaticky přizpůsobit stávajícím kanálům a systému reproduktorů, není zapotřebí vytvářet žádné zvláštní rozložení a umístění reproduktorů. Poznejte pohlcující prostorový zážitek s neuvěřitelně bohatým a živým zvukem.

 

Google Cast

SC-LX801 podporuje Google Cast*, obdobnou technologii jako vestavěný Chromecast, takže vaše mobilní zařízení můžete používat pro přenos oblíbené hudby, rádia nebo podcastů na reproduktory. Zvuk můžete ovládat z libovolného místa v domácnosti pomocí aplikace podporující technologii Cast z vašeho osobního zařízení, jako jsou iPhone, iPad, Android zařízení či tablet, nebo laptopů Mac, Windows a Chromebook. Objevte Cast aplikace na g.co/cast/audioapps.

* Google Cast bude k dispozici po budoucí aktualizaci firmwaru.

 

Ultra HD (4K/60p/4:4:4/24-bit) Upscaling/Pass-Through s HDCP 2.2

Tato funkce vám umožní využít i ty nejkvalitnější zdroje videa a sledovat je na 4K televizoru, kdy může být recieverem takovýto signál převzorkován, nebo jím může procházet (Upscaling / Pass-Through). Díky podpoře HDCP 2.2 si můžete na kompatibilním displeji vychutnat prémiový obsah, jako jsou 4K* videa s digitální ochranou proti kopírování. A co víc, reciever SC-LX801 je připraven pro video standardy příští generace HDR (High Dynamic Range) a BT.2020.

* Podporuje až 4K/60p/4:4:4/24-bit s HDCP 2.2 na HDMI IN (1/2/3/4/5) a HDMI OUT (MAIN/SUB).

 

Automatická kalibrace prostoru MCACC Pro

Funkce Pioneer MCACC Pro představuje pro multi-kanálový akustický kalibrační systém absolutní vrchol. Analyzuje fázové charakteristiky a skupinové zpoždění a precizně řídí fázové posuny mezi reproduktory. MCACC Pro koriguje fázové posuny v plném rozsahu a pro všechny kanály, vychází z fázového rozdílu původního audio materiálu a po korekci jej aplikuje na zvuk z reproduktorů.

 

Full Band Phase Control – celé pásmo plně pod kontrolou

Technologie řízení fáze Full Band Phase Control od společnosti Pioneer efektivně eliminuje fázové zpoždění a výrazně zlepšuje multi-kanálový zvuk bez nutného dalšího zásahu uživatele. Kromě toho se technologie Full Band Phase Control zaměřuje na skupinové zpoždění síťového filtru reproduktorů a nastavuje fázi každé jednotky, stejně jako skupinové zpoždění pro každý reproduktor. Multi-rozsahové reproduktory tak získají zvukovou soudržnost při zachování širokého frekvenčního rozsahu. V prostředí, kde je fáze všech jednotek a všech kanálů přesně řízena, lze tímto způsobem dosáhnout mimořádné čistoty a přesné lokalizace zvuku s pocitem obklopující atmosféry. V kombinaci s použitím MCACC Pro je ideální pro multi-kanálovou reprodukci a v daném prostředí lze takto vytvořit věrný objektový zvuk – přesně takový, jaký byl záměrem režiséra.

 

Reflex Optimizer

Funkce Reflex Optimizer zajišťuje korektní produkci zvuku a řeší problém, kdy má zvuk, odražený od stropu, větší zpoždění, než zvuk, který je směrován na posluchače přímo. Tento rozdíl způsobuje fázový posun, takže se zvuk může zdát nepřirozený. Na vyřešení tohoto problému se zaměřuje nová technologie, která pro poslechové prostředí optimalizuje výkonnost výškových reproduktorů slaďováním fází přímého a nepřímého zvuku, vrací do shody základní tóny a optimalizuje frekvenční charakteristiku vzhůru vyzařovaného zvuku. Výsledkem je kompaktní zvuk reproduktorů Dolby enabled, bez znatelných přechodů, což umožňuje ideální reprodukci trojrozměrného prostorového zvuku.

 

Multi-room Audio nabízí celou řadu možností, jak si vychutnat hudbu

Reciever SC-LX801 bude po budoucí aktualizaci firmwaru podporovat FireConnect od Blackfire*. FireConnect je stabilní bezdrátový protokol, který zrcadlí jakýkoli audio zdroj, připojený k recieveru – od vinylu po streaming – na volitelné kompatibilní FireConnect reproduktory** v dalších místnostech.

* Multi-room Audio je realizováno pomocí technologie FireConnect. FireConnect je technologie Blackfire Research Corp, USA. Nelze zaručit, že AV reciever bude podporovat veškerá zařízení, založená na FireConnect.
** FireConnect kompatibilní reproduktory budou k dispozici v nejbližší budoucnosti.

Fotogalerie produktu Pioneer SC-LX 801

Soubory k produktu Pioneer SC-LX 801

Porovnání produktu Pioneer SC-LX 801


Porovnat produkt s:           

© 1991 - 2021 EXCELIA HIFI

nahoru ^