Mission QX-2

Regálové reprosoustavy 120 W, 88 dB, 8 ohm
Kód produktu: QX2
Výrobce: Mission
Dostupnost: do 10 dnů
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
13 990,00 Kč
pár

Popis produktu Mission QX-2

Velmi úspěšná řada Mission QX obsahuje celkem 7 modelů - dva regálové, tři podlahové, jeden suroundový a jeden centrální.

 

U regálových a suroundových modelů z této nové modelové řady, použili projektanti klasickou konstrukci Mission IDG (Inverted Driver Geometry), kdy výškový reproduktor je umístěn pod měničem středobasovým. Tato inverzní konstrukce zaručuje ideální časové vyrovnání zvukových vln v celém frekvenčním pásmu při jejich putování k uším posluchače.

 

Vysokou úroveň detailů při zachování nízkého zkreslení zvuku, přináší od základů přepracovaný výškový měnič s textilní kopulkou a prstencovým věncem. Toto řešení zaručuje optimální pevnost na maximální vyzařovací ploše. Celek doplňuje zadní tlumící komora – pohlcující nežádoucí zpětné vlnění ze zadní strany membrány reproduktoru, což umožňuje prakticky redukovat rezonance a tím zachovat široký rozsah přenášeného pásma.

 

Jako basové, byly v celé sérii QX použity měniče Mission DiaDrive, které využívají bezešvé membrány, zhotovené ze směsi celulózy a akrylových vláken. Každá tato membrána je podporována a zesílena tzv. sub-membránou, která díky velké styčné ploše s cívkou, umožňuje získat vynikající rychlost reakce i na ty nejjemnější změny dynamiky. Naddimenzovaný magnetický systém reproduktoru pak pomáhá zajistit jeho vysokou citlivost, což přináší mimořádnou dynamiku soustavy.

 

Při konstrukci výhybky projektanti použili audiofilské polypropylénové kondenzátory i vzduchové cívky, což omezuje riziko nekontrolovaných fázových posunů signálu. Jednotlivé součástky jsou umístěné na laminovaném plošném spoji tak, aby bylo zabráněno vzájemnému ovlivňování rozptylovým magnetickým polem.

 

Pro maximální snížení rizika nežádoucích rezonancí v horní a spodní části soustavy, byly použity desky z broušeného hliníku. Nejen že dodávají všem modelům řady QX velmi atraktivní a moderní design, ale jejich hmotnost redukuje rezonance bočních stěn soustavy a tím eliminuje nežádoucí zkreslení a zabarvení zvuku.

 

Všechny modely řady QX jsou nabízeny v pěti variantách provedení: palisandr, ořech, černý jasan a příplatkový bílý nebo černý klavírní lak.

 

 

Technická specifikace Mission QX-2

 • Doporučený zesilovač: 25 - 120 W
 • Typ ozvučnice: 2 pásmová s bassreflexem.
 • Frekvenční rozsah +/- 3 dB: 44 Hz - 24 kHz
 • Dělící frekvence: 2.2 kHz
 • Citlivost SPL/M @ 2.83 V: 88 dB
 • Impedance: 8 ohm
 • Středobasový měnič: 150 mm, kompozitní membrána
 • Výškový měnič: 38 mm ring-radiator, tkaninová kalota, ferrofluidové chlazení
 • Připojovací terminály: Single
 • Vnější rozměry (V x Š x H): 320 x 220 x 300 mm
 • Hmotnost: 8.8 kg / ks
 • Povrchová úprava:
     - "Rosewood" (palisandr)
     - "Walnut" (ořech)
     - "Black Ash" (černý jasan)
     - "White High Gloss" (bílý klavírní lak)
     - "Black High Gloss" (černý klavírní lak)
 • Záruka: 5 let

Fotogalerie produktu Mission QX-2

Soubory k produktu Mission QX-2

Porovnání produktu Mission QX-2


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Mission QX-2

What HiFi

"VÝROBEK ROKU 2018 !" ... "Zábavný energický zvuk, který Vás chytí a už nepustí... Mission QX-2 jsou jedním z nejpříjemnějších párů reprosoustav, které si můžete koupit za méně než 500 liber."

 

 

HiFi Voice

"Basové lince v Riders on the Storm od The Doors udělily regálovky na svou velikost vkusnou hloubku a pocit hutnosti, Mission hrají spíše měkce, tepleji a hutněji, nesnaží se vás basovými impulsy překvapit, ale spíše nabídnout pocit jemnosti, plynulosti a decentnosti. Bas má férové kontury a je velmi přiměřený, ne přehnaně důrazný, dává už o sobě nicméně vědět, aniž by to však bylo nucené.

Obdobným způsobem přistupují Mission i ke střednímu pásmu, hlasy Carrerase, Dominga a Pavarottiho v O Sole Mio mají v dané cenové kategorii velký objem a solidní energii, navíc QX-2 hrají s celkovou hladkostí a opět jemností, přitom ještě ale umí zvuk prezentovat směrem kupředu, poměrně naléhavým způsobem. Mission pak nevypichují nějaké detaily, není to technický, analytický zvuk, ale spíše celistvá, homogenní prezentace.

Nejvyšší tóny pak mají maličko jiný charakter, činel v Take Five Davea Brubecka byl jasný a až překvapivě normální, tak akorát objemem a i když i tady je maličko cítit celkově učesanou reprodukci, nechybí tu energie a čistota, zejména pak pokud posloucháte z menší vzdálenosti. Celková nekonfliktnost pak neznamená, že by linka nebyla čitelná a v rámci dané cenové kategorie je to prostě příjemné..."

 

 

Stereo & Video

"Mission QX-2 nabízejí mimořádně čistý zvuk s otevřenými výškami a detailně prokresleným středním pásmem, jehož kvalita se slyšitelně vymyká své třídě. Basy jsou pevné a přesné, hlubší se nabízejí aspoň naznačené. Pokud připočteme výborně podaný prostor nahrávek, za stejné peníze nakoupíme u konkurence jen s obtížemi."

 

 

HiFi Choice

"VÍTĚZ TESTU !"

(Poražení: Dali Opticon 1, Dynaudio Emit M 10,  Elipson Planet Facet 8 B, Epos K1i, Klipsch RP-150 M)

 

 

další testy >>

© 1991 - 2022 EXCELIA HIFI

nahoru ^