Mission QX-1

Regálové reprosoustavy 100 W, 87 dB, 8 ohm
Kód produktu: QX1
Výrobce: Mission
Záruka:5 let
Dostupnost: do 10 dnů
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
12 890,00 Kč
pár

Popis produktu Mission QX-1

Vítěz testu časopisu Stereo & Video !

 

 

Velmi úspěšná řada Mission QX obsahuje celkem 7 modelů - dva regálové, tři podlahové, jeden suroundový a jeden centrální.

 

U regálových a suroundových modelů z této nové modelové řady, použili projektanti klasickou konstrukci Mission IDG (Inverted Driver Geometry), kdy výškový reproduktor je umístěn pod měničem středobasovým. Tato inverzní konstrukce zaručuje ideální časové vyrovnání zvukových vln v celém frekvenčním pásmu při jejich putování k uším posluchače.

 

Vysokou úroveň detailů při zachování nízkého zkreslení zvuku, přináší od základů přepracovaný výškový měnič s textilní kopulkou a prstencovým věncem. Toto řešení zaručuje optimální pevnost na maximální vyzařovací ploše. Celek doplňuje zadní tlumící komora – pohlcující nežádoucí zpětné vlnění ze zadní strany membrány reproduktoru, což umožňuje prakticky redukovat rezonance a tím zachovat široký rozsah přenášeného pásma.

 

Jako basové, byly v celé sérii QX použity měniče Mission DiaDrive, které využívají bezešvé membrány, zhotovené ze směsi celulózy a akrylových vláken. Každá tato membrána je podporována a zesílena tzv. sub-membránou, která díky velké styčné ploše s cívkou, umožňuje získat vynikající rychlost reakce i na ty nejjemnější změny dynamiky. Naddimenzovaný magnetický systém reproduktoru pak pomáhá zajistit jeho vysokou citlivost, což přináší mimořádnou dynamiku soustavy.

 

Při konstrukci výhybky projektanti použili audiofilské polypropylénové kondenzátory i vzduchové cívky, což omezuje riziko nekontrolovaných fázových posunů signálu. Jednotlivé součástky jsou umístěné na laminovaném plošném spoji tak, aby bylo zabráněno vzájemnému ovlivňování rozptylovým magnetickým polem.

 

Pro maximální snížení rizika nežádoucích rezonancí v horní a spodní části soustavy, byly použity desky z broušeného hliníku. Nejen že dodávají všem modelům řady QX velmi atraktivní a moderní design, ale jejich hmotnost redukuje rezonance bočních stěn soustavy a tím eliminuje nežádoucí zkreslení a zabarvení zvuku.

 

Všechny modely řady QX jsou nabízeny v pěti variantách provedení: palisandr, ořech, černý jasan a bílý nebo černý klavírní lak.

 

 

Technická specifikace Mission QX-1

 • Doporučený zesilovač: 25 - 100 W
 • Typ ozvučnice: 2 pásmová s bassreflexem.
 • Frekvenční rozsah +/- 3 dB: 55 Hz - 24 kHz
 • Dělící frekvence: 2.4 kHz
 • Citlivost SPL/M @ 2.83 V: 87 dB
 • Impedance: 8 ohm
 • Středobasový měnič: 130 mm, kompozitní membrána
 • Výškový měnič: 38 mm ring-radiator, tkaninová kalota, ferrofluidové chlazení
 • Připojovací terminály: Single
 • Vnější rozměry (V x Š x H): 280 x 195 x 250 mm
 • Hmotnost: 6.3 kg / ks
 • Povrchová úprava:
     - "Rosewood" (palisandr)
     - "Walnut" (ořech)
     - "Black Ash" (černý jasan)
     - "White High Gloss" (bílý klavírní lak)
     - "Black High Gloss" (černý klavírní lak)
 • Záruka: 5 let

Fotogalerie produktu Mission QX-1

Soubory k produktu Mission QX-1

Porovnání produktu Mission QX-1


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Mission QX-1

Stereo & Video

"VYNIKAJÍCÍ,  VÍŤEZ TESTU" ... "Typickým znakem těchto regálovek je mimořádně čistý a vyvážený zvuk, s otevřenými výškami a detailně prokresleným středním pásmem, jehož kvalita se vymyká základní třídě. Basy jsou svižné i pevné, byť hlubší už nutně chybějí. Mezi další pozitiva patří široká hudební scéna s prostorem, který má také potřebnou hloubku."

(Poražení: Indiana Line Nota 260 XL, Jamo S 803, Magnat Shadow 203, Monitor Audio Bronze 1, Pro-Ject Speaker Box 5 S2, Q-Acoustics 3020i, Quadral Argentum 520)

 

 

Lite

"U soustav Mission si můžete být jisti, že přemýšlivý design a chytré detaily jsou nedílnou součástí každého reproduktoru. Jako obvykle, je i QX-1 perfektní kombinací kvalitních materiálů a pečlivého zpracování. Díky tomu i při umístění v knihovně, nabízí elegantní vzhled a bezchybný zvuk. QX-1 je perfektně vyvážená a přesto velmi dynamická soustava, v souladu s každou hudební chutí. To jsou vlastnosti, které činí tento kompaktní reproduktor zajímavým pro téměř všechny milovníky hudby."

 

 

další testy >>

© 1991 - 2023 EXCELIA HIFI

nahoru ^