Sonus Faber Olympica Center

High-end centrální reprosoustava 300 W, 88 dB, 4 ohm

Kód produktu: Olympica Center
Výrobce: Sonus Faber
Záruka:5 let
Dostupnost: do 10 dnů
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
119 900,00 Kč
ks

Popis produktu Sonus Faber Olympica Center

Jedno z největších děl mistra Andrea Palladio – teatro Olimpico obohacuje město Vicenza jako drahokam a je univerzálním příkladem krásy a vynalézavosti. Představuje jeden z vrcholů harmonie designu, velikosti, krásy, nádherných materiálů a emocí. Je to chrám geometrické dokonalosti v hlasu hudby, nádoba, ve které se zvuk plynule šíří jako v referenčním akustickém prostředí.

 

Sonus Faber od svých počátků rezonuje s harmonií města a s uměním, které ho inspiruje. Jako upřímný hold dědictví Andrea Palladio sestavili konstruktéři řadu modelů Olympica. Cílem bylo vytvořit rodinu soustav designově bohatých, které dokáží hmatatelně evokovat emoce. Konečný výsledek kombinace dřeva a kůže tak přináší lásku a vášeň k hudbě.

 

Tímto novým projektem se firmě Sonus Faber podařilo vyvážit typický styl s prvky moderních technologických inovací. To bylo možné pouze díky obrovskému nasazení celého týmu v čele s Paolo Tezzonem a Livio Cucuzzou a současně značným nárůstem lidských i materiálních zdrojů.

 

Nová řada Sonus Faber Olympica pokračuje v tradici vynikajících materiálů a designu v kombinaci se skvělým výkonem a bezchybnou kvalitou zpracování. Celá serie se vyrábí v Itálii.

 

Charaktristické je použití ořechového dřeva včetně masívu, výsledný produkt je pak syntézou zkušeností z vlajkové lodi Aida a klasické podoby tvaru Lyry. Důležitá inovace spočívá v asymetrii skříně, která jednak snižuje vnitřní rezonance a dále pak umožňuje použití nového systému bassreflexu.

 

Ve všech modelech jsou použity nové měniče i koše, které byly navrženy výhradně inženýry Sonus Faber. K výrobě membrán bylo využito přírodních materiálů - hedvábí pro výškovou kopulku a směs celulózy u basových a středobasových měničů. Kalotový výškový reproduktor s technologií DAD má průměr 29 mm, neodymový magnet a je odvozen od modelu Aida.

 

 

Technická specifikace Sonus Faber Olympica Center

 • Doporučený zesilovač: 50 - 300 W
 • Typ ozvučnice: 3 pásmová s horním bassreflexem. Zaoblený kabinet ve tvaru lyry eliminuje difrakce a vnitřní stojaté vlnění. Bočnice z ořechového masivu, čelo z luxusní kůže.
 • Frekvenční rozsah +/- 3 dB: 50 Hz - 30 kHz
 • Dělící frekvence: 250 Hz * 2.5 kHz
 • Citlivost SPL/M @ 2.83 V: 88 dB
 • Impedance: 4 ohm
 • Basový měnič: 2 x 150 mm bezkomprimační otevřený design koše, membrána z patentované směsi přírodní celulózy, buničiny a konopí pro přirozený zvuk, cívka navinutá plochým vodičem, tři přídavné magnetické prstence pro zvýšení účinnosti. Ultra dynamika a linearita. Vlastní vývoj Sonus Faber.
 • Středový měnič: 80 mm bezkomprimační otevřený design koše, membrána z patentované směsi přírodní celulózy, buničiny a konopí pro přirozený zvuk, cívka navinutá plochým vodičem. Ultra dynamika a linearita. Vlastní vývoj Sonus Faber.
 • Výškový měnič: 25 mm DAD technologie, vysoce rozlišující hedvábná kalota, výkonný neodymový magnet.
 • Připojovací terminály: Single
 • Doporučené stojany: Sonus Faber Olympica C Stand
 • Vnější rozměry (V x Š x H):
     - 230 x 650 x 310 mm
     - 670 x 650 x 310 mm se stojanem
 • Hmotnost: 17 kg
 • Povrchová úprava (čelo a vrch přírodní kůže):
     - "Walnut" (boky ořechový masiv, polomatný vícevrstvý lak)
     - "Wenge" (boky tmavý wengový masiv, polomatný vícevrstvý lak)
 • Záruka: 5 let, ruční práce Made in Italy

Fotogalerie produktu Sonus Faber Olympica Center

Videa k produktu Sonus Faber Olympica Center


Volitelné příslušenství k produktu Sonus Faber Olympica Center

Sonus Faber Olympica Stand C
Stojan pod centrální reprosoustavu Sonus Faber Olympica Center ...
12 314,05 Kč bez DPH
14 900,00 Kč

Porovnání produktu Sonus Faber Olympica Center


Porovnat produkt s:           

© 1991 - 2019 EXCELIA HIFITOPlist

nahoru ^