Sonus Faber Cremona M

High-end podlahové reprosoustavy, 250 W, 91 dB, 4 ohm

Kód produktu: Cremona M
Výrobce: Sonus Faber
Dostupnost: nedostupné
Doprava:zdarma
Barevné provedení:
199 900,00 Kč
pár

Popis produktu Sonus Faber Cremona M

Dražší podlahové reprosoustavy italské značky Sonus Faber už znamenají místenku do první audiofilské třídy. Trojpásmovky Cremona M daly jméno sérii, která v katalogu figuruje mezi řadami Liuto a Homage. Patří už do druhé generace, o čemž svědčí koncová litera M (modificato = upravené). Soustavy lze vybírat ze dvou provedení kabinetů: obložení javorovým masivem je v přírodní barvě dřeva a černě mořené, vždy v polomatném laku.

 

Jméno Cremona odkazuje k lombardské metropoli, kterou v 17. a 18. století proslavila houslařská rodina Guarneri. Jako jiné firemní soustavy i podlahovky Cremona M, které za dostupnější cenu nabízejí stejné technologie jako zmínený top model Elipsa, nezapřou podobnost s prvky známými z konstrukce loutny: půdorys připomíná oblý tvar její ozvučné desky stejně jako odnímatelná konstrukce s gumovými vlákny opletenými textilem (suplující ochranný rámeček s průzvučnou tkaninou) evokuje také její ostrunění. Tady nový šéfkonstrukter Paolo Tezzon navázal na estetický ideál, který audiofilům představil už zakladatel firmy Franco Serblin. Vlastní provedení kabinetů nezapře, že městečko Arcugnano leží v dalším severoitalském regionu Vicenza, kde mají tradici nejen koželužny, jež exportují usně do celého světa, ale i luxusní nábytkářské dílny. Jde totiž o excelentní truhlařinu, kdy stěny tvoří sendvičová konstrukce z tvarovaných vrstev dřeva, intarzované profily z vyzrálého masivního javoru. Vnitřek tuhé ozvučnice ještě zesilují příčná žebra. Díky kovové základně na čtyřech výškově polohovatelných hrotech se soustavy dostávají do záklonu, ale vše je podřízeno jejich dokonalé ergonomii vůči sedícímu posluchači. Čelní stěna s plochami, které se sbíhají do osově symetrického šestiúhelníku, dostala povrchovou úpravu v černé kůži: nejde pouze o estetickou záležitost, její struktura tlumí nežádoucí odrazy zvukových vln, na něž je choulostivý hlavně tweeter.

 

Osazení soustav vychází z reproduktorů, které si v Itálii nechávají zakázkově vyrábět u renomovaných skandinávských značek Scan-Speak a SEAS. Tweeter disponuje kruhovým zářičem o průměru 25 mm, který se chová podobně jako podajná kalota (z té na nejvyšších kmitočtech vyzařuje pouze prstencovitá část po obvodu základny), ale proti ní vykazuje lepší směrovost a nízkou hodnotu nelineárního zkreslení. Fázový difuzor ve středové ose má tvar projektilu a kruhovému zářiči optimalizuje vyzařovací charakteristiku. Vybrání v dolní části tweeteru kvůli co nejmenší vzdálenosti středů obou měničů ustupuje středobasovému reproduktoru o průměru 150 mm, vybavenému kónickou membránou z lisovaných ebenových vláken i vlastní, akusticky oddělenou komorou. Dva hlubokotónové reproduktory, každý o průměru 180 mm, pracují s kónickými membránami z hliníku zpevněného legováním hořčíkem a jejich mělké fázové difuzory z nemagnetické slitiny navíc pomáhají odvádět balastní teplo z okolí kmitacích cívek. Membrány veškerých kónických reproduktorů spojují s koši pryžové vlnkou, o materiálu magnetických obvodů firma mlčí. Pasivní výhybka s dělicími kmitočty 400 a 2 500 Hz používá zapojení 2. řádu (se strmostí -12 dB/oktávu) a s kvalitními součástkami zde k výraznějším fázovým posunům signálu nedochází. Bočnice zaoblených kabinetů se svažují a vzadu končí úzkou stěnou z kompozitního materiálu, na které najdete bassreflexový otvor a nad základnou pár masivních šroubovacích terminálů, opatřených po straně křídlem, umožňujícím svorky důkladně dotáhnout; poradí si s kabeláží zakončenou holými vodiči i banánky.

 

 

Technická specifikace Sonus Faber Cremona M

 • Doporučený zesilovač: 30 - 250 W
 • Typ ozvučnice: 3 pásmová s čelním bassreflexem. Zaoblený kabinet eliminuje difrakce a stojaté vlnění.
 • Frekvenční rozsah +/- 3 dB: 40 Hz - 30 kHz
 • Dělící frekvence: 400 Hz * 2.3 kHz
 • Citlivost SPL/M @ 2.83 V: 91 dB
 • Impedance: 4 ohm
 • Basový měnič: 2 x 180 mm
 • Středobasový měnič: 150 mm
 • Výškový měnič: 25 mm Ring-Radiator
 • Připojovací terminály: Single
 • Antivibrační hroty v ceně: ANO
 • Vnější rozměry včetně podstavce (V x Š x H): 1120 x 350 x 560 mm; šířka bez podstavce: 225 mm
 • Hmotnost: 36.5 kg / ks
 • Povrchová úprava:
     - "Maple" (javorový masiv, kůže)
 • Záruka: 5 let, ruční práce Made in Italy

Fotogalerie produktu Sonus Faber Cremona M

Videa k produktu Sonus Faber Cremona M


Volitelné příslušenství k produktu Sonus Faber Cremona M

Cardas Cross Sp
High-end reproduktorový kabel ...
24 710,74 Kč bez DPH
29 900,00 Kč

Porovnání produktu Sonus Faber Cremona M


Porovnat produkt s:           

Recenze produktu Sonus Faber Cremona M

Stereo & Video

"Soustavy Sonus Faber hrají navýsost muzikálně. Jejich zvuk je transparentní i vyvážený a sahá od průzračných výšek přes nekompromisně podané střední pásmo ke přesným basům, zasahujícím do nejhlubších oktáv. Byť „nejdou“ až na dno akustického pásma, uváděná dolní mez kmitočtového rozsahu slyšitelně odpovídá úzkému tolerančnímu pásmu. Prostor nahrávek, který je opravdu předozadní, zobrazují s velkou hloubkou. V sestavě odpovídajících komponentů poslech limituje jen a jen kvalita nahrávek samotných."

 

 

další testy >>

© 1991 - 2020 EXCELIA HIFITOPlist

nahoru ^