crystal cable


Crystal Cable Piccolo


TECHNOLOGIE


Signálové kabely Crystal Cable jsou vyvinuty a zkonstruovány za použití nejspolehlivějších vodičů a izolátorů, v současné době dostupných. Jedním z těchto hi-tech materiálů používaných jako izolátor je Kapton, který rovněž stojí za mimořádnou zvukovou kvalitou i ultratenkým designem Crystal Cable.

Jako materiál samotných vodičů je zde použita vlastní progresívní slitina, tvořena unikátní kombinací ultračistého stříbra a zlata, která zlepšuje přenos zvukových signálů. To pomáhá plynulému přechodu elektrického signálu ve správném čase. Kolem zlato-stříbrného vodiče je přímo na jeho povrchu umístěno mechanické stínění, složené ze tří vrstev Kaptonové folie a obalující tím jádro vodiče. Nad tímto stíněním je použito další, elektrické stínění ze stříbra o čistotě 99.99999%. Poslední vrstva je pak z čistého teflonu a podtrhuje tím vynikající vlastnosti použitých materiálů.

Zatímco jiné společnosti aplikují na své kabely několik vrstev izolantů a paralelních vrstev stínění, které mnohonásobně zvyšují jejich výsledný průměr, Crystal Cable tyto vrstvy nepotřebuje, díky použití prvotřídních materiálů od samého začátku výroby.

Když děláte věci správně, tak méně znamená více – menší průměr, méně dielektrika, méně plastů = nižší rezonance. Kolem zlato/stříbrného vodiče je přímo na jeho povrchu umístěno mechanické stínění složené ze tří vrstev Kaptonové folie, obalující jádro vodiče.

O mnoho méně ale znamená o mnoho více: méně zkreslený signál, více hudby – žádný šum, žádné zkreslení, jen čistá hudba. Kombinací koaxiální, ultra flexibilní, kompaktní geometrie s naší progresívní slitinou, jsme u našich kabelů dosáhli nejvyšší odolnosti vůči radiovému frekvenčnímu rušení RFI a elektromagnetickému rušení EMI na trhu, bez nutnosti užití mnoha vrstev stínění.

Crystal Cable je založen na seriozní vědě, progresívní konstrukci, nekompromisních výpočtech, je rovněž podporován výzkumem a vývojem v nejpokročilejší evropské zkušební laboratoři pro kabely.
MEDIÁLNÍ ODEZVY A TESTY


The Absolute Sound (USA)

PICCOLO – naše Piccolo Speaker a Piccolo Power získaly ocenění Editor`s Choice! "Všechno je to spíše o jemnosti a kvalitě, než o množství."

MICRO – interconnect a reproduktorový kabel byly oceněny výroční cenou Editor's Choice 2008 v magazínu The Absolute Sound.

MICRO – v říjnovém vydání časopisu Absolute Sound se Crystal Cable ocitl mezi vítězi v kategorii "2006 Editor´s Choice Awards" ! Čisté, vyrovnané, transparentní, delikátní a podobné šperku, takové jsou kabely Crystal Cable Micro. Nabízejí otevřenou zvukovou scénu, ve které se obrazy dostávají do centra dění a hudba je přenášena ohromně dynamicky s jemností…


Stereophile (USA)

PICCOLO – Alvin Gold testoval Piccolo, citujeme: "Při testech Crystal Cable Piccolo mě nejvíce ze všeho dojala čistota správně zaznamenaného lidského hlasu."


Hifi Choice (Anglie)

PICCOLO – tentokrát již druhý rok po sobě Hifi Choice udělilo výroční zlaté ocenění "Golden Award“ pro nejlepší propojovací kabel v cenové kategorii nad 100 GBP. "Barva nástrojů je delikátní, ale s plnými tvary a přesností ostrou jako břitva. Piccolo neobyčejně krásně zobrazuje ambientní ruchy, takové, jakými jsou zvuky při přesouvání prstů po strunách akustické kytary, anebo reálně dynamický zvuk klavíru, a to jak v pasážích pianissimo tak i fortissimo. Nejvíce ze všeho nás při poslechu tohoto kabelu nadchla čistota dobře nahraného lidského hlasu. Je velmi těžké najít kabel, který vloží do výsledného zvuku tolik pravdivé energie, prvotřídního rozlíšení a skutečné hudební expresivity bez přidávání vlastního zabarvení. A právě to dělá z Crystal Cable Piccolo kabel vskutku neobyčejný."


Hifi+ (Anglie)

PICCOLO – časopis Hifi+ udělil kabelům Crystal Cable Piccolo cenu "Produkt roku". Kabely Piccolo nabízejí podmanivý, graciózní a neochvějně muzikální zvuk, nejedná se zde o žádné triky nebo zveličování...


Sound & Vision (Anglie)

PICCOLO – v londýnském Sound & Vision byly Crystal Cable Piccolo znovu oceněny...! Piccolo série získala cenu AV Review Awards 2007 pro nejlepší propojovací kabel.


Stereoplay (SRN)

PICCOLO – v německém Stereoplay získaly Crystal Cable Piccolo nejvyšší doporučení "HIGHLIGHT" pro mimořádnou zvukovou kvalitu vzhledem k ceně.


Video hifi (Itálie)

PICCOLO – byly oceněny italským magazínem Video hifi dva roky po sobě !ceník   stránky výrobce


www.excelia-hifi.cz