GALERIE REPROSOUSTAV

ACOUSTIC ENERGY

Mladý dynamický a velice úspěšný anglický výrobce. Vývoji a ladění reprosoustav Acoustic Energy je poskytována mimořádná péče, jsou aplikovány nejnovější poznatky a pokrokové technologie. Posluchači oceňují mimořádně čistý, vyvážený, muzikální zvuk, solidní konstrukci a elegantní vnější provedení. To vše Acoustic Energy nabízí za překvapivě příznivé ceny, díky čemuž si firma ukrajuje stále větší podíl z tržního koláče nejen v Anglii, ale po celém světě.


neo
aelite
radiance


referenceFOCAL

V roce 1980 zakládá ve Francii hudební nadšenec a technologický génius Jacques Mahul firmu JM-LAB (Jacques Mahul Laboratories). Zpočátku se firma věnuje zakázkové výrobě high-tech komponentů - reproduktorů pod obchodní značkou Focal pro jiné firmy (např. Wilson Audio), ale povzbuzena obrovským úspěchem svých produktů, rozhoduje se pro vlastní výrobu reprosoustav. Dnes je Focal-JM lab evropskou jedničkou a jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti špičkové reprodukce zvuku ve světovém měřítku. Referenční Scala Utopia v Excelia hifi k poslechu !


dôme
chorus 700
chorus 800


limited edition
aria
profile


electra beryllium
sopra beryllium
utopia berylliumINFINITY

Jeden z nejvýznamějších amerických výrobců kvalitních domácích reprosoustav Infinity je spolu s JBL součástí společnosti Harman International a díky tomu má přístup k nejvyspělejším technologiím, které aplikuje do svých produktů. Nenásilné spojení vědy a umění dělají z Infinity světově proslulý symbol mimořádného zvuku a elegantního okouzlujícího vzhledu.


preludeJBL

Firmu zakládá v U.S.A. roku 1946 James B. Lansing. Od počátku se věnuje vývoji, výrobě a instalaci profesionálních audio systémů pro koncertní síně, nahrávací studia a kinosály. JBL jako první na světě získává v roce 1983 certifikaci Lucasfilm THX. JBL aplikuje revoluční technologie do světa hifi: první neodymiový magnet, první titanová kalota, první domácí THX systém, první berylliová kalota... Všude, kde na kvalitě zvuku záleží, počínaje nahrávacími studii přes koncerty hvězd typu Lenny Kravitz, filmové kinosály až po domácí zábavu, padá volba profesionálů a náročných posluchačů na značku JBL.


arena
studio 2
soundbaryMERIDIAN

Mezi audiofily vysoko ceněná anglická firma, specializující se na audiosystémy high-end třídy. Všechny reprosoustavy Meridian jsou aktivní (s vlastním zesilovačem) a připojují se přímo k firemnímu předzesilovači či AV processoru. Řada DSP (Digital Speakers) je vybavena digitálním Meridian High Resolution rozhraním (datový tok s vysokým rozlišením a redukcí jitteru), takže veškeré propojení je digitální cestou, která zaručuje dokonalý přenos signálu i na velké vzdálenosti bez sebemenší ztráty zvukové kvality. více >


digital speakersMISSION

Kultovní anglická značka založena v roce 1977 Faradem Azimou a již v následujícím roce získává ocenění za první audiofilní reprosoustavy na světě s polypropylénovou membránou. Velké investice do technologií a vývoje se zúročují v devadesátých letech minulého století, kdy uvádí na trh první reprosoustavy s aerogelovou membránou, které si získaly srdce tisíců milovníků hudby po celém světě. V roce 2000 získává firma ocenění EISA pro nejlepší evropské reprosoustavy za svůj model 782 s keraformovou membránou. Nová řada 79 je přímým pokračováním legendární řady 78.


sx-serie
79-serie
eleganteREVEL

Americká firma Revel vznikla v roce 1996 s nemalým cílem: vyrábět nejlepší světové reproboxy. Majitelé se nezbláznili, mají totiž mimořádně vhodné podmínky: Revel patří do koncernu Harman International, kde jsou k nalezení mimo jiné i značky JBL a Infinity a to znamená obří zásobárnu desítek let zkušeností a experimentů. Plus samozřejmě špičkové konstruktéry, navíc unikátní systém hodnocení reprodukce v rozdílných poslechových podmínkách. Reproboxy posuzuje na neutrálních, záviděníhodných komponentech značky Mark Levinson, které též patří do koncernu. V Excelia hifi exkluzivně k poslechu referenční Revel Ultima Studio 2 i špičková řada Performa.


concerta
performa
ultimaSONUS FABER

Firma Sonus Faber vznikla v roce 1979 v severní Itálii díky touze Franco Serblina, perfekcionisty a milovníka hudby, po dokonale přirozené a neunavující reprodukci. Od samého počátku sázela firma na absolutní kvalitu. Cenu reprosoustav nikdy nemusela podřizovat diktátu trhu, ale jedině vysokým nárokům na hudebnost a perfektní zpracování. Tato filozofie se ukázala být tou správnou cestou k úspěchu a poptávka po Sonus Faber, které mezi běžnou produkcí působily jako klenoty, rostla každým rokem a dnes je tato italská firma pevně etablována po celém světě. Sonus Faber svými zvukovými vlastnostmi slouží mnohým konkurenčním firmám jako reference, se kterou se jejich výrobky musí srovnávat. Referenční Amati Futura v Excelia hifi k poslechu !


chameleon
venere
cremona


olympica
futura

nahoru ^